Rygla skolila viróza

S a p p o r o -
Nor Kristian Hammer vyhrál třináctý závod Světového poháru v severské kombinaci. Třiadvacetiletý Hammer položil základ ke svému prvnímu triumfu v SP vítězstvím v sobotní skokanské části a v nedělním běhu vedoucí pozici udržel. Druhé místo vybojoval Američan Todd Lodwick. Čeští reprezentanti tentokrát do bojů o přední místa nezasáhli. Ladislav Rygl obsadil ve skoku 21. místo a do závodu na 15 kilometrů kvůli viróze nenastoupil. Milan Kučera, po skoku sedmnáctý, doběhl do cíle až třicátý. Poprvé v sezoně se na stupních vítězů neobjevil Fin Samppa Lajunen nebo Nor Bjarte Engen Vik. Lajunen skončil na 26. místě, přesto nadále vede SP, Vik doběhl osmý a v SP zůstal druhý před Ryglem. Zdravotní problémy měl Rygl v Japonsku od úterý. "Asi je to chřipka. Mám zatažené dutiny a bolelo mě v krku," popsal Rygl příznaky nemoci. Sobotní skok na můstku K-120 mu nevyšel, na vedoucího Hammera nabral ztrátu téměř čtyř minut, a proto se rozhodl raději odpočívat. "Kdybych byl po skoku lepší, tak bych určitě běžel," konstatoval třetí muž průběžného pořadí SP.

SP v severské kombinaci: 1. Hammer (Nor.) 47:18,5, 2. Lodwick (USA) - 1:11,1, 3. Stecher (Rak.) - 1:19,0, 4. Deimel (Něm.) - 1:19,1, 5. Braaten - 1:33,9, 6. Östvik (oba Nor.) - 1:36,3, 7. Gottwald (Rak.) - 1:44,7, 8. Vik (Nor.) - 1:54,8, 9. Roux (Fr.) - 2:41,4, 10. Mori (Jap.) - 2:42,0, ... 30. Kučera - 7:31,7, Rygl (oba ČR) nenastoupil do běhu.

Průběžné pořadí SP: 1. Lajunen (Fin.) 1580 b., 2. Vik 1405, 3. Rygl 1016, 4. Ackermann 929, 5. Lodwick 817, 6. Gottwald 723 ... 29. Kučera 242, 56. Matura 47.