Ragbisté Sparty jsou třetí v extralize

• 3
Praha - Ragbisté pražské Sparty obsadili třetí místo v extralize a získali bronzové medaile. V nedělím rozhodujícím zápasu série o třetí příčku porazili sparťané doma Dragon Brno 21:18. Ragbisté Brna se brzy ujali vedení a náskok si udržovali až do 60. minuty, kdy sparťanský rojník Bredler otočil skóre položenou pětkou. Další pětku domácího mužstva pak přidal Martin Jágr, ale nakonec se Sparta musela bránit mohutnému závěrečnému tlaku soupeře. Moravané však už jen stačili snížit na konečný rozdíl tří bodů.

Sportovně technická komise České ragbyové unie kontumovala druhý zápas této série v Brně ve prospěch domácích.

Utkání se po napadení rozhodčího Štěpána Čekala hráčem Sparty Janem Zachariášem nedohrálo.

Vyloučený Zachariáš napadl sudího sedm minut před koncem zápasu, kdy Pražané vedli 19:13. Disciplinární komise ČRU zastavila hráči činnost na dva roky.

Výsledek - o 3. místo:
Sparta - Brno 21:18 (6:11)
Body:
Janoušek 11, Bredler a Jágr po 5 - Atchinson 8, Černý a Weber po 5. Pětky: 2:2. Rozhodčí: Štuksa.