Plavkyně Pechanová senzaci nezopakovala

Neapol - Jana Pechanová senzaci nezopakovala. Stříbrná medailistka z minulého šampionátu dálkových plavců v Dubaji na letošním mistrovství světa v moři u Neapole skončila šestá v závodu na deset kilometrů, na který se chce specializovat s výhledem na olympijské hry v Pekingu. Druhé tituly světových šampionů získali vítězové z poloviční trati Ruska Larissa Ilčenková a Němec Thomas Lurz.

Pechanová zůstala za medailí o 22 sekund. Na cenný kov nedosáhla ani mistryně Evropy Angela Maurerová z Německa, která těsně prohrála souboj o bronz.

Podruhé na stříbrné příčce skončila v Neapoli Brazilka Poliana Okimotová. Stejně jako Ilčenková znovu pokořil všechny soupeře i Lurz, který díky drtivému závěru těsně porazil ruského plavce Jevgenije Dratceva. Rostislav Vítek po vynechání pětikilometrové trati dnes desítku vzdal. Jeho hlavní tratí bude maraton na 25 kilometrů, který je na programu v sobotu.

Výsledky - 10 km:
Muži: 1. Lurz (Něm.) 2:10:39,0, 2. Dratcev (Rus.) 2:10:40,0, 3. Cleri 2:10:40,1, 4. Rhigi (oba It.) 2:10:42,8, 5. Van der Weijden (Niz.) 2:10:43,8. 6. Peterson (USA) a Koškarov (Rus.) oba 2:10:44,5, ...Vítek (ČR) nedokončil.
Ženy: 1. Ilčenková (Rus.) 2:19:49,9, 2. Okimotová (Braz.) 2:19:59,3, 3.
Popovová (Rus.) 2:19:59,9, 4. Maurerová (Něm.) 2:20:00,4, 5. Hutchinsonová
(Austr.) 2:20:09,0, 6. Pechanová (ČR) 2:20:22,4.