NEUSPĚL. Pavel Petřikov na premiérovém Turnaji mistrů neuspěl. Ilustrační foto

Petřikov i Krpálek na premiérovém Turnaji mistrů neuspěli

• 0
Českým judistům se Turnaj mistrů nepovedl. V korejském Suwonu vypadli Pavel Petřikov i Lukáš Krpálek v prvním kole.

Judistický Turnaj mistrů je úplnou novinkou. V každé hmotnostní kategorii se ho účastní elitní světová šestnáctka.

"Bude to úplně nová zkušenost. Moc se těším," uvedl před odletem Petřikov, který startuje v hmotnostní kategorii do 60 kilogramů.

Turnaj pro něj ale skončil brzy. Přestože nad Ludwigem Paischerem půl minuty vedl, nakonec prohrál. Úřadující mistr Evropy totiž brzy vyrovnal a třicet vteřin před koncem zápasu hodil na juko (nejnižší bodové ohodnocení), díky kterému vyhrál.

Na juko prohrál i druhý český zástupce Lukáš Krpálek, který nestačil na ruského reprezentanta Tagira Khaybulaeva.