Ospalý předolympijský test v Pekingu nedokončil

Peking - Triatlonista Filip Ospalý nedokončil předolympijský test na tratích v Pekingu, který byl zároveň součástí Světového poháru. Nedělní závod vzdal po úvodním plaveckém úseku a nenavázal tak na loňské čtvrté místo z čínské metropole. Vyhrál španělský vicemistr světa Javier Gómez, který vyhrál už třetí pohárový závod za sebou.

"Kdyby to byl 'normální' svěťák, tak bych se odhlásil, protože vím, že momentálně formu nemám. Přijel jsem z jediného důvodu a tím je olympijský závod příští rok. Letošní trať je definitivní a já jsem se s ní chtěl seznámit," uvedl Ospalý.

Gómez v Pekingu porazil jedenáct měsíců před olympiádou o 23 sekund Courtneye Atkinsona z Austrálie, třetí skončil Novozélanďan Bevan Docherty.

Závod naopak nevyšel překvapivému šampionovi z Hamburku Němci Danielu Ungerovi, který skončil až jednadvacátý.

V čele pořadí SP má Gómez po dalším padesátibodovém přídělu více než stobodový náskok a tři závody před koncem už takřka jisté celkové prvenství. Ospalému se dvěma bodovanými místy patří 16. příčka.

Ženám kraluje sobotní pekingská vítězka a čerstvá mistryně světa Vanessa Fernandesová z Portugalska.

Výsledky: 1. Gómez (Šp.) 1:48:41, 2. Atkinson (Austr.) 1:49:04, 3. Docherty 1:49:08, 4. Gemmell (oba N. Zél.) 1:49:15, 5. Whitfield (Kan.) 1:49:18, 6. Raňa (Šp.) 1:49:23, ...Ospalý (ČR) nedokončil.