Na úspěch Jirase s Mádrem nikdo nenavázal

Augsburg - Po nedávných žních na kanálu v Troji vybojovali čeští vodní slalomáři na posledním závodu Světového poháru v Augsburgu jedinou medaili. Na sobotní stříbro deblkanoistů Marka Jirase s Tomášem Mádrem dnes nenavázali šampioni z Prahy Stanislav Ježek ani Štěpánka Hilgertová, která skončila čtvrtá.

Dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová vstupovala do finále ze druhého místa, ale pomalejší čas a jeden dotyk branky ji srazil ze stupňů vítězů.

I kdyby si "šťouch" nepřipsala, na medaili by její výsledný čas bez dvou trestných sekund nestačil.

O dvojnásobný triumf domácích kajakářek se postaraly Jennifer Bongardtová s Jasmin Schornbergovou, devětatřicetiletou Hilgertovou porazila ještě úřadující mistryně světa Slovenka Jana Dukátová.

Druhá Češka ve finále Irena Pavelková skončila osmá, Marcele Sadilové postup těsně unikl.

Ježek obsadil mezi singlkanoisty rovněž osmou příčku, o další radost pro německou reprezentaci se postaral vítězstvím Nico Bettge.

Vrcholem sezony pro vodní slalomáře bude v září mistrovství světa v Brazílii.

Výsledky:
Muži:
C1:
1. Bettge (Něm.) 193,71 (0 tr. sekund), 2. Bell (Austr.) 195,45 (0), 3. Florence (Něm.) 196,21 (2), ...8. Ježek 201,55 (2), v semifinále 25. Indruch, 40. Mašek (všichni ČR).
Konečný stav SP: 1. Dörfler (Něm.) 164, ...6. Pišvejc 115, 16. Hilgert 81, 29. Hradílek (všichni ČR) 54.