Nikola Mazurová - ilustrační foto

Nikola Mazurová - ilustrační foto | foto: Michal Růžička, MAFRA

Družstvo puškařek získalo evropský bronz, Mazurová skončila osmá

• 0
Nikola Mazurová obsadila na mistrovství Evropy v Mariboru osmé místo ve střelbě ze vzduchové pušky. Družstvo, které s ní tvořily Gabriela Vognarová a Aneta Brabcová, získalo bronz.

V osmičlenném finále nedokázala dvaadvacetiletá česká olympionička Mazurová navázat na vítězství z kvalifikace a ve vyřazovacím formátu vypadla z boje o medaile jako první.

Ze zlata se radovala Chorvatka Snježana Pejčičová, která naopak postoupila do finále až z osmé pozice.

Vzduchovou pistoli vyhrál v novém světovém rekordu 241,6 bodu německý střelec Christian Reitz, Jindřich Dubový skončil v kvalifikaci na 28. místě.

ME ve střelbě ze vzduchových zbraní v Mariboru

Vzduchová pistole
Muži:
1. Reitz (Něm.) 241,6 - světový rekord, 2. Mikec (Srb.) 241,4, 3. Keles (Tur.), ...v kvalifikaci 28. Dubový (ČR).
Družstva: 1. Rusko 1734, 2. Ukrajina 1728, 3. Srbsko 1727.

Vzduchová puška
Ženy:
1. Pejčičová (Chorv.) 249,1 - evropský rekord, 2. Nielsenová (Dán.) 247,8, 3. Vdovinová (Rus.), ...8. Mazurová, v kvalifikaci 30. Brabcová, 45. Vognarová (všechny ČR).
Družstva: 1. Rusko 1251,5, 2. Chorvatsko 1245,3, 3. ČR 1244,2.

Běžící terč
Muži - finále:
1. Czapla (Pol.) - Ščepotkin (Rus.) 6:4, o 3. místo: Prjanišnikov (Rus.) - Nyberg (Švéd.), ...v kvalifikaci 9. Jonáš (ČR).
Družstva: 1. Rusko 1739 - světový rekord.

Ženy - finále: 1. Avramenková (Ukr.) - Mkrtčjanová (Arm.) 6:2, o 3. místo: Ejdenzonová - Stěpanovová (obě Rus.) 6:2.
Družstva: 1. Rusko 1112.