Malenovičtí nezvládli úvodní čtvrtfinále

Zlín - Nejlepší tým základní části národní ligy hokejbalistů Malenovice vstoupil do play-off nečekanou porážkou. V úvodním čtvrtfinále v domácím prostředí podlehl Starému Brnu 3:4 po samostatných nájezdech. "Takový úvod jsme si nepředstavovali," řekl malenovický trenér Petr Hromadník.

Favorit začal vlažně, v první třetině dvakrát dotahoval náskok osmého celku základní části.

V druhé třetině Brno zvýšilo vedení na dvoubrankový rozdíl, Malenovice srovnaly stav teprve v závěrečné části. V přesilovce se prosadili Machuta a Jankovič.

Na nečekaný triumf přesto dosáhli hosté. V samostatných nájezdech rozhodl o jejich vítězství Němec.

"Proti dobře bránícímu soupeři jsme byli nedůrazní," přiznal Hromadník.

Série na dvě vítězná utkání pokračuje v sobotu v Brně. Pokud v něm nejlepší tým dlouhodobé soutěže uspěje, o postupujícím rozhodne třetí duel v neděli v Malenovicích. Začátek je plánován na 14 hodin.