Kvadriatlonista Podborský obhájil titul

S e d l č a n y - Kvadriatlonista Miroslav Podborský získal v Sedlčanech potřetí za sebou titul mistra světa. Skvěle tak završil letošní sezónu, v níž nepoznal přemožitele. Do cíle závodu na střední trati doběhl za 3:28:42 hodiny. Česká reprezentace získala ještě stříbro zásluhou Radana Pazderky a Zuzanny Kocumové a bronz díky Šárce Skalické.
Ideální slunečné počasí narušil prudký vítr, který na vodě a především při cyklistické části dokonale roztrhal startovní pole. Podborský dostihl juniora Pazderku až v posledním kilometru na kajaku, své oblíbené disciplíně. "Trochu mě zneklidnilo, že se mi nepodařilo ho dohnat dřív," přiznal Podborský. Na kole ale brzy získal náskok, který potom už jen kontroloval.

"Prvních patnáct kilometrů jsem měl silnou krizi a přemýšlel, že vzdám," uvedl Pazderka, který uhájil stříbro před dotírajícím Němcem Bergem.

Mezi ženami zvítězila čerstvá mistryně Evropy Němka Kerstin Niclasová. Loňská světová šampiónka Šárka Skalická ztrácela na kole i v běhu, kde ji porazila i reprezentantka v běhu na lyžích Zuzana Kocumová. "Byl to pro mě skvělý trénink, i když čtyři hodiny v maximální zátěži už znamenalo pořádný záběr," smála se Kocumová v cíli.

Novinkou byl doplňkový závod štafet, jemuž dominovalo družstvo FEL Praha ve složení Suchý, Šrámek, Kašpar a Stehlík.