Krňávek skončil v Edmontonu čtvrtý

• 1
Edmonton - Závod Světového poháru triatlonistů v kanadském Edmontonu vyhrál domácí olympijský šampion Simon Whitfield. "Plavání se mi moc nepovedlo, ale kolo bylo dobré a v běhu jsem díky divákům letěl," radoval se Whitfield, který v Edmontonu obhájil loňské prvenství. O čtyřiačtyřicet vteřin za vítězem zaostal český triatlonista Martin Krňávek.

Bronzový medailista z nedávného mistrovství Evropy v Karlových Varech bojoval v závěrečném běhu s pěticí soupeřů, ale nakonec neměl dost sil.

Závod žen zcela ovládly Američanky. S téměř minutovým náskokem zvítězila světová jednička Barbara Lindquistová před Sheilou Taorminaovou a Laurou Rebackovou.

Za čtvrtou Brazilkou Marianou Ohataovou doběhly další dvě americké triatlonistky.
Renata Berková obsadila 16. místo a Čechokanaďanka Tereza Macelová byl čtyřiadvacátá.