Jizerský závod vyhrál poprvé

B e d ř i c h o v -
Jizerská padesátka v běhu na lyžích, letos poprvé zařazená do prestižního seriálu Worldloppet, skončila vítězstvím Stanislava Řezáče. Sedmadvacetiletý lyžař zdolal padesátikilometrovou trať v čase 2:26,59,2. Druhý v cíli, Petr Michl, doběhl o tři a půl minuty později, třetí byl Josef Kučera. "Mám velkou radost, Jizerskou padesátku jsem vyhrál poprvé v životě," liboval si Řezáč, jenž před dvěma týdny vyhrál i slavný König Ludwig Lauf v Německu. "Zpočátku jsem jel ve čtveřici s Kučerou, Michlem a Petráskem, na rychlostní prémii na patnáctém kilometru jsem jim ale odskočil," dodal první v cíli. V závodě žen suverénně obhájila prvenství Lucie Kareisová. Na pětadvacetikilometrové trati se z vítězství radovali reprezentanti Lukáš Bauer a Zuzana Kocumová. "Nejela jsem naplno, ale že bych to vzala jenom tréninkově, to se zase říct nedá," poznamenala Kocumová.

Muži, 50 km klasicky: 1. Řezáč (Liberec) 2:26:59,2, 2. Michl (Dukla Liberec) - 3:30,2, 3. Kučera (Nové Město) - 5:09,2.

25 km klasicky: 1. Bauer (SKP Jablonex) 1:08:10,7, 2. Hakl - 1:43,7, 3. Šperl (oba Dukla) - 1:44,2.

Ženy, 50 km klasicky: 1. Kareisová (Ski Liberec) 2:59:16, 2. Kalovská (Univerzita Brno) - 3:43,0, 3. Otrobinovová (Rus.) - 10:25,0.

25 km klasicky: 1. Z. Kocumová (Dukla) 1:14:31,5, 2. Šaldová - 56,7, 3. Rajdlová (obě SKP Jablonex) - 57,4.

Témata: Lukáš Bauer