Inline hokejisté vydřeli výhru nad Německem

• 1
Bad Tölz - Čtyřmi góly během závěrečné čtvrtiny otočili čeští inline hokejisté utkání s Německem a do světového šampionátu organizace IIHF vstoupili vítězně. Třemi trefami se na výhře 7:6 podílel Aleš Hemský, útočník týmu NHL Edmontonu, rozhodující gól vstřelil tři minuty před koncem Luděk Brož.

Vítězně vykročili do turnaje i obhájci titulu z Finska, kteří si v jediném sobotním souboji poradili před patnácti stovkami diváků s domácím celkem 5:3.

Posledním šestnáctým účastníkem šampionátu se stali reprezentanti Belgie. V jediném přímém kvalifikačním souboji zdolali Tchaj-wan 10:7 a byli zařazeni do skupiny C.

Minulý týden skončil český mužský tým na MS konkurenční organizace FIRS v kanadském Londonu čtvrtý, ženy dokonce obhájily bronzové medaile.