Hradečtí přezimují jako první

P r a h a - Fotbalisté Hradce Králové porazili v posledním kole podzimní části druhé ligy Vítkovice 3:2 a udrželi se v čele tabulky.
Fotbalisté Hradce Králové porazili v posledním kole podzimní části druhé ligy Vítkovice 3:2 a udrželi se v čele tabulky. Druhá Opava, která přehrála doma Třinec, na ně ztrácí dva body, třetí je Xaverov, největší překvapení podzimní části soutěže.

HRADEC KR. - VÍTKOVICE 3:2

Penalty v hlavní roli. Po půlhodině hry hosté kopali první. Domácí brankář Svoboda sice chytil v sedě na čáře Poštulkův dloubák, ale rozhodčí usoudil, že míč byl za čárou a gól uznal. V 59. a v 77. minutě se potom dočkali penalt i domácí a zkušený Černý obě proměnil.

Branky: 59. z pen. a 77. z pen. Černý, 15. Piták - 24. Tchuř, 32. Poštulka z pen. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: Lesák, Kalousek - Poštulka, Twardzik, Klimeš. Diváků: 2406. Poločas: 1:2.

OPAVA - TŘINEC 3:1

Poprvé na podzim Opavané doma prohrávali, když Jakus hlavou nečekaně lízl míč po centru Brzeziny. Vítězové kopali 23 rohů a po devátém z nich Kutty hlavou vyrovnal. Ve druhé půli se hosté sesypali.

Branky: 44. a 70. Kutty, 57. Hampel - 37. Jakus. Rozhodčí: Marada. ŽK: Kutty - Kirschbaum, J. Černý, D. Štverka. Diváků: 3997. Poločas: 1:1. (jsl)

XAVEROV - KARVINÁ 3:1

Sotva dvě minuty byl na hřišti náhradník Houštecký, když si naběhl na Jirkovu kolmou přihrávku, vstřelil třetí gól domácích a statečně bojující hosté padli. Xaverov mohl vyhrát víc, ale zahazoval šance.

Branky: 22. Grznár, 28. Průcha, 72. Houštecký - 45. Müller. Rozhodčí: Bejlek. ŽK: Karel, Putík - Miklas, Bielan, Špička, Fluxa, Kozák. Diváků: 1200. Poločas: 2:1. (min)

ZLÍN - NERATOVICE 1:1

Domácí měli moře šancí, ale gól dali až v 76. minutě po Rozhonově dorážce zblízka. Neratovičtí za celý zápas trefili jen jednou branku a byl z toho gól v poslední minutě.

Branky: 76. Rozhon - 90. Leitner. Rozhodčí: Kordula. ŽK: Švach, Hubáček, Josefík, Gottwald, Valta - Winter, Škoda, Jindráček. ČK: 84. Hlavňovský - 89. Škoda. Diváků: 664. Poločas: 0:0. (ara)

RATÍŠKOVICE - CHOMUTOV 1:0

Rozhodující gól zařídil šikovnou přihrávkou jindy kanonýr Zemánek, který je na odchodu do Drnovic. Ve 31. minutě na sebe nalákal dva protihráče a míč naservíroval na hlavu Hrotka.

Branka: 31. Hrotek. Rozhodčí: Dvořáček. ŽK: P. Svoboda, Švestka, Kaloč - Pfeifer, Altman, Doksanský. Diváků: 930. Poločas: 1:0. (po)

JIHLAVA - PARDUBICE 2:0

Zasloužená výhra domácích, kteří se dostávali do šancí. Hosté zklamali, neměli žádnou.

Branky: 64. Ryška, 70. Veselý. Rozhodčí: Kovařík. ŽK: Slavík - Kalán. Diváků: 1900. Poločas: 0:0.

MOST - PROSTĚJOV 0:1

Po vyrovnaném prvním poločase, kdy měl dvě šance prostějovský Spáčil, byl pak Most aktivnější, ale příležitosti nevyužil. Soupeř ho proto potrestal po rohovém kopu, kdy se hlavou trefil střídající Bureš.

Branka: 83. Bureš. Rozhodčí: Helebrant. ŽK: Rek, Kaišev - Tichý, Spáčil. Diváků: 615. Poločas: 0:0. (bek)

HOLICE - ML. BOLESLAV 0:1

Rozhodující gól padl po rychlém protiútoku hostů a chybě domácí obrany. Holice pak neustále útočily, ale chybělo jim přesné zakončení.

Branka: 32. Pešír. Rozhodčí: Puček. ŽK: Henkl - Sládeček. Diváků: 936. Poločas: 0:1.