Kladno si s Karvinou v pátém čtvrtfinále poradilo a postoupilo do semifinále

Kladno si s Karvinou v pátém čtvrtfinále poradilo a postoupilo do semifinále | foto: Lukáš Kubica, iDNES.cz

Hokejbalisté Kladna a Mostu postoupili do semifinále

Až rozhodující páté zápasy určily definitivní složení semifinálových dvojic hokejbalového play-off. Překvapivě tuhý odpor kladly mistrovskému Kladnu hokejbalisté Karviné, rozhodující utkání mělo však jasný průběh. Kladno deklasovalo svého soupeře vysoko 9:1 a stále drží šanci na obhajobu mistrovského titulu.

Dramatičtější zápas se očekával mezi Mostem a ústeckou Elbou. Hostům v sérii vydatně pomáhal bývalý hokejový reprezentant a vyhlášený kanonýr Jan Čaloun.

I v pátém utkání dokázal vstřelit branku. Přesto to na postup do semifinále nestačilo. Hokejbalisté Mostu předvedli svůj nejlepší výkon v sérii a v tomto zápase zvítězili 5:2.

V semifinále jsou tedy nakonec podle papírových předpokladů čtyři nejlepší celky základní části. Série hraná na tři vítězné zápasy startuje už tuto sobotu.

Výsledky pátých zápasů čtvrtfinále play-off

Kladno – Karviná 9:1
6:22 Topolánek (Trčka, Kudela), 8:37 Soukup (Honický, Topolánek), 18:20 Topolánek (Soukup), 22:22 Kopecký (Soukup, Topolánek), 24:21 Příhoda, 27:30 Hnízdil M. (Tyburec, Soukup) PP, 34:56 Ogurčák (Dědič) SH, 40:38 Nedvěd (Ogurčák, Kudela) SH, 44:45 Dědič (Kudela, Ogurčák) PP – 22:03 Dittmann (Kurz) SH. Využití přesilovek: 2:0. V oslabení: 2:1. Diváků: 248. Třetiny: 2:0, 4:1, 3:0, Konečný stav série: 3:2.

Most - Ústí n. L. 5:2
3:58 Krtička (Čížek), 8:51 Koudelka (Švancar) PP, 11:22 Loskot (Poláček J.), 16:39 Krtička (Čížek, Richter), 23:22 Kypet PP – 14:13 Čaloun (Oliverius, Prášek), 37:17 Soukup (Petružálek, Štěpánek). Využití přesilovek: 2:0. Diváků: 197. Třetiny: 3:1, 2:0, 0:1. Konečný stav série: 3:2.