Dlouhý triatlon: Vabroušek druhý

A l m e r e -
Stříbrnou medaili z mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu vybojoval Petr Vabroušek v nejrychlejším čase, jakého kdy český závodník dosáhl na tratích 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,4 km běhu. V Nizozemsku byl v cíli za 8:04:09 hodiny a dosud nejlepší výkon Michala Pichrta zlepšil na rovinatých tratích o víc něž 32 minut. Jan Strangmüller, který se stejně jako Vabroušek chystá na slavný havajský závod, skončil s časem 8:37:12 ve třetí desítce. Tituly získali nizozemští triatlonisté Jan van der Marel a Irma Heerenová.

Výsledky, muži: 1. van der Marel (Niz.) 7:57:44, 2. Vabroušek 8:04:09, 3. Oudeman (Niz.).

Ženy: 1. Heerenová (Niz.) 8:56:25, 2. Roeckeová (Austr.) 9:06:05, 3. Zeekantová (Niz.) 9:23:40.