Cyklokrosaři jeli nejhůř

K a l m h o u t -
Domácí cyklokrosař Bart Wellens zvítězil ve čtvrtém závodu Světového poháru cyklokrosařů v belgickém Kalmhoutu. S dvaadvacetiletým Belgičanem vystoupili na stupně vítězů jeho krajan Sven Nijs, který si upevnil celkové vedení v seriálu, a čtyřicetiletý veterán Adrie Van der Poel z Nizozemska. Čeští jezdci dosáhli nejhoršího výsledku v sezoně, nejlepší Jiří Pospíšil dojel třináctý. Reprezentanti závod výborně rozjeli. Pospíšil vjížděl do terénu na první pozici, Petr Dlask byl šestý a Radomír Šimůnek jedenáctý. Postupně se však propadali. "Rozhodně nejsem spokojen," řekl reprezentační trenér Petr Klouček. "Ale startovalo deset Belgičanů, a to při jejich výkonnosti znamená pád většiny dalších jezdců. Standard jeli Dlask s Pospíšilem a poměrně dobře si vedl Ježek, ale dobrý pocit nemám ze Šimůnka a Ausbuhera."

Výsledky: 1. Wellens (Bel.) 55:40, 2. Nijs (Bel.) - 19, 3. Van der Poel (Niz.) - 49, 4. Vervecken (Bel.) - 1:02, 5. Van Santvliet (Bel.) - 1:14, 6. De Vos (Niz.) - 1:38, 7. Groenendaal (Niz.) - 1:46, 8. Pontoni (It.) 1:40, 9. De Kneght (Niz.) - 1:50, 10. Willemsens (Bel.) - 1:55... 13. Pospíšil - 2:25, 15. Dlask - 2:57, 17. Ježek - 3:17, 24. Šimůnek - 3:51, 29. Ausbuher - 5:47.

Družstva: 1. Belgie 11, 2. Nizozemsko 16, 3. Česko 45. Pořadí Světového poháru po čtyřech závodech: 1. Nijs 220, 2. Greonendaal 173, 3. De Clercq (Bel.) 140, 4. Vervecken 134, 5. Van der Poel 125, 6. Van Santvliet 111, 7. Pospíšil 97, 8. Dlask 94, 9. De Kneght 84, 10. Pontoni 84... 17. Ausbuher 42.