Čeští deblkanoisté ovládli Augsburg

Augsburg - První i druhé místo obsadili čeští deblkanoisté v závodu Světového poháru v německém Augsburgu. Vítězi se stali Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, o necelé čtyři vteřiny později dorazili do cíle také Marek Jiras a Tomáš Máder. Ti skončili na stejném místě jako před týdnem v Praze, Volf se Štěpánkem si hned o pět příček polepšili. V Troji byli až šestí.

Volf se Štěpánkem díky bezchybné jízdě vyhráli semifinále. Ve finálové jízdě sice po dvouvteřinové penalizaci za dotek branky zajeli až třetí čas, ale i to jim stačilo na celkové vítězství.

Druhá česká deblkanoe si totiž v žádné jízdě neodpustila kontakt s brankou a na vítěze nestačila.

Na třetí příčku se díky nejlepší finálové jízdě posunuli domácí Němci Christian Bahrmann a Michael Senft. Další čeští reprezentanti na startu Jaroslav Pollert a Jaroslav Pospíšil obsadili šesté místo.

Ve finále kajakářů se na stříbrnou pozici posunul další český slalomář Ivan Pišvejc. Ten po dvou bezchybných jízdách o pouhých 24 setin vteřiny zaostal za vítězným Němcem Thomasem Schmidtem, který si upevnil postavení v čele celkového pořadí Světového poháru.

Další český kajakář Tomáš Kobes v Augsburgu skončil osmý, Lukáš Kubričan vypadl v semifinále. Olympionik Ondřej Raab v Německu nestartoval.

Výsledky - finále:
Muži:
K1:
1. Schmidt (Něm.) 186,14 (2 tr. vteřiny), 2. Pišvejc (ČR) 186,37 (0), 3. Walsh (Brit.) 187,89 (2), 4. Cipressi (It.) 188,97 (0), 5. Kodelja (Slovin.) 190,11 (0), 6. Ferrazzi (It.) 190,63 (2), ...8. Kobes 191,79 (2), 29. Kubričan (oba ČR) 101,18 (4) -
vypadl v semifinále.
C2: 1. Volf, Štěpánek 202,84 (2), 2. Jiras, Máder (všichni ČR) 208,48 (4), 3. Bahrmann, Senft (Něm.) 208,71 (6), 4. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 209,17 (10), 5. Becker, Henze (Něm.) 210,33 (4), 6. Pospíšil, Pollert (ČR) 212,24 (6).