Bayern se trápil, ale potom udeřil

B e r l í n -
Bayern Mnichov po výhře 4:1 nad Duisburgem vede bundesligu o pět bodů a míří za obhájením titulu. Druhý Leverkusen ztratil remízou 1:1 na hřišti Schalke. Souboj Bayernu s předposledním Duisburgem přilákal pouze 28 000 diváků. Favorit se dlouho nemohl prosadit a do šancí se dostávali hosté. Zlom přišel po hodině s gólem Sergia, který dorazil Schollovu střelu. "V prvním poločase jsme se museli bránit tlaku a dlouho jsme neměli štěstí. Proto jsem byl o přestávce pořádně rozezlený," řekl trenér vítězů Ottmar Hitzfeld. "Po prvním gólu jsme se už rozehráli a ukázali, co dokážeme." Frankfurtu prospěl příchod trenéra Felixe Magatha, který tým převzal v zimní přestávce. Mužstvo porazilo 3:1 Mnichov 1860 a díky třetímu vítězství si polepšilo v boji o záchranu. Za poražené nastoupil Martin Čížek, ale už ve 36. minutě byl střídán. Nehráli Tomáš Votava a Roman Týce. V základní sestavě Stuttgartu opět nezbylo místo na Pavla Kuku, na hřiště se dostal až po hodině. Proti Unterhachingu se ale neprosadil a naopak Wohlfahrt v závěru dvakrát inkasoval. Hertha Berlín, nejbližší soupeř Sparty v Lize mistrů, zdolala třetí Hamburk 2:1. Sestava vítězů: Fiedler - Rehmer, Sverrisson, Rekdal, Van Burik - Deisler, Schmidt, Wosz (86. Veit), Mandreko (55. Roy) - Preetz, Alves.

Výsledky 21. kola: Stuttgart - Unterhaching 0:2 (67. Rraklli, 86. Zimmermann), Kaiserslautern - Brémy 4:3 (49. z pen. a 67. Djorkaeff, 26. Pettersson, 72. Strasser - 23. a 42. Baumann, 83. Herzog), Freiburg - Dortmund 1:1 (8. Slimane - 21. Herrlich), Frankfurt - 1860 Mnichov 3:1 (6. Kutschera, 23. Heldt, 56. Salou - 36. Schroth), Bayern - Duisburg 4:1 (62. Sergio, 68. Elber, 77. Lizarazu, 87. Zickler - 75. Wolters), Schalke - Leverkusen 1:1 (16. Mpenza - 29. Rink), Hertha Berlín - Hamburk 2:1 (64. a 82. Preetz - 89. Kovač), Wolfsburg - Bielefeld 2:0 (35. Munteanu, 68. Juskowiak), Ulm - Rostock 1:1 (83. Van der Haar - 37. Wibran).

1. Bayern 21 14 4 3 43:15 46
2. Leverkusen 21 11 8 2 35:23 41
3. Hamburk 21 10 8 3 46:23 38
4. K'lautern 21 10 3 8 30:36 33
5. Brémy 21 9 5 7 44:33 32
6. Mnichov 21 9 5 7 33:30 32
7. Wolfsburg 21 8 7 6 28:32 31
8. Berlín 21 8 7 6 28:33 31