Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Nejvíce bodující hráčky:

Uniqa Euroleasing Šopron – Aleksandra Crvendakičová, Yvonne Turnerová (12)
ZVVZ USK Praha – Valeriane Ayayiová (13)

Svěřenkyně Natálie Hejkové si před odjezdem na Final Four daly jeden cíl. Ten byl takový, že chtějí zvítězit alespoň v jednom ze dvou zápasů, které odehrají. To se jim dnes proti domácí Šoproni podařilo! Pražanky odvedly parádní výkon především na obranné polovině, vždyť svým soupeřkám povolily pouhých sedm bodů ve čtvrté desetiminutovce! USK tak končí na třetím místě letošní sezony Euroligy!

Konec zápasu.

39:35

Tina Jovanovičová netrefuje za dva body, teď už se asi nedá počítat, že by domácí celek fauloval, ta ztráta je obrovská!

39:23

Zahuiové navíc odpískán útočný faul, obrana Pražanek dnes pracuje neskutečně! Šopron ještě zkusila faulovat, Ayayiová proměnila jednu šestku.

39:09

Domácí tým chyboval v rozehrávce, Isabelle Harrison následně definitivně rozhodla o tom, že třetí místo bude patřit USK!

39:03

Oddechový čas pro domácí.

39:03

Další faul na Thomasovou. Ta i v tomto případě úspěšná z poloviny, rozběhla se poslední minuta čtvrté čtvrtiny.

38:50

Krátce po oddechovém čase střílela Dupreeová, důležitý obranný doskok získala Harrisonová.

38:35

Alyssa Thomasová proměňuje druhý trestný hod. Domácí lavička si vyžádala čas na poradu, rozdíl ve skóre je sedmibodový!

38:35

Právě Casasová faulovala Thomasovou. Možná taktický prvek, tato hráčka má totiž velmi špatné statistiky na čáře trestného hodu, dnes 0/3.

38:27

Obrana Pražanek pracuje na jedničku, Casasová netrefila, naneštěstí pro český tým přišel útočný doskok.

37:27

Jovanovičová byla faulována, poté sama zakončovala. Naštěstí pro USK se neprosadila!

37:11

Na další body čekáme, Dupreeová si pomohla faulem proti Ayayiové, u míče USK.

36:15

Šopron se svým soupeřkám přibližuje na šest bodů, v tuto chvíli totiž skórovala Casasová.

35:39

Turnerová proměnila obě šestky, maďarský celek ke všemu zůstane u balónu.

35:39

Neskutečné! Pražanky tu hrají druhý zápas, celkově to je už jejich šestý nesportovní faul. Teja Oblaková dnes dohrála, navíc Turnerová bude házet dva trestné hody.

35:30

Dva trestné hody házela Queralt Casasová, která proměnila pouze jednu šestku.

35:11

Tak to je paráda, USK je v posledních minutách nesmírně silné na doskoku, z čehož těží Alyssa Thomasová. Rozdíl ve skóre je jedenáctibodový!

34:46

Rozdíl ve skóre je devítibodový, postarala se o to Oblaková!

34:20

Thomasová přihrála Ayayiové, která trefila nesmírně důležitou trojku! Maďarský tým si vyžádal čas na poradu!

33:46

Obrany jsou v těchto chvíli pozorné na obou stranách a oba celky se jen těžko dostávají do otevřených střeleckých pozic.

32:48

Ztráty na obou stranách, Dupreeová poté snížila díky individuální akci!

32:21

Ayayiová doskočila na útočné polovině, Kateřina Elhotová se dnes rozehrála k výbornému výkonu, to je klíčový faktor pro USK!

31:47

Pokus Zahuiové za tři body v koši nekončí, Harrisonová doskakuje.

30:52

Právě Thomasová to vzala na sebe a na druhé straně palubovky navýšila náskok svého týmu!

30:47

Dlouhý útok maďarského týmu, konečně doskok Pražanek, postarala se o něj Thomasová.

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:52

Oblaková přihrávala Harrisonové, ta v tomto případě úspěšná!

29:19

Útočný doskok získala Harrisonová, která ihned střílela. Skóre se nemění, USK už téměř čtyři minuty čeká na další body!

28:25

Po trefě Zahuiové máme srovnáno a dá se říci, že začínáme zase od začátku!

28:18

Dlouho čekáme na další změnu ve skóre. Nepřinesla ji ani střela Turneré, kterou doskočila Harrisonová.

27:22

Několik nepřesných střel na obou stranách palubovky, maďarský celek získal obranný doskok.

26:36

Další dva body si do střelecké tabulky připisuje Crvendakičová. Rozdíl ve skóre je minimální!

26:33

Nesportovní faul od Romerové! Dva trestné hody pro Turnerou, k tomu míč pro domácí celek.

26:10

Crvendakičová trefuje trojku! Asistenci si připisuje Casasová, do konce třetí části hry zbývají necelé čtyři minuty.

25:36

Blesková odpověď právě od Režanové, USK si stále drží odstup ve skóre.

25:17

Po faulu Režanové se na čáru trestného hodu dostala Turnerová. Byla stoprocentní!

25:07

Míč putoval po ose Romerová, Harrisonová. Druhá jmenovaná dokázala navýšit pražský náskok!

24:53

Amanda Zahuiová využila přihrávky od Turnerové, už zase je to jenom o pět bodů!

23:55

Důležitý doskok pod košem soupeře, Kateřina Elhotová poté přidává dva body!

23:36

Rozdíl ve skóre je po trefě Turnerové jen pětibodový!

22:59

Ztráty na obou stranách, obrany v těchto chvílích pracují na jedničku!

22:20

Vůbec poprvé se ve třetí čtvrtině prosazují Pražanky, konkrétně Kateřina Elhotová!

21:42

Ani Oblaková se netrefuje zpoza tříbodového oblouku, Jovanovičová úspěšná na doskoku.

21:27

Střela Turnerové se do koše nevešla, Ayayiová získala obranný doskok.

20:56

Oblaková se s balónem dostala do zámezí, na druhé straně pak snížila Casasová.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Druhý poločas začne přibližně v 18:27.

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Pražanky si vypracovaly až čtrnáctibodový náskok, ovšem o ten v závěru druhé čtvrtiny přišly, před odchodem do kabin vedou sedmibodovým rozdílem!

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:52

Candice Dupreeová skórovala dva body, hráčky USK ještě dostanou jednu šanci.

19:36

Poslední útok první půle by měl patřit domácímu týmu, Kateřina Elhotová proměnila jeden trestný hod.

19:14

Šňůra domácích basketbalistek pokračuje, Crvendakičová trefuje zpoza tříbodové hranice!

18:46

Dva trestné hody pro Dupreeovou. Hráčka maďarského týmu úspěšná jen z poloviny.

18:27

Krátce po poradě přichází snížení, dva body zaznamenává Queralt Casasová.

18:01

Náskok Pražanek narůstá, Ayayiová získala míč a přidala dva body z brejku, domácí lavička zareagovala oddechovým časem!

17:06

Další změna ve skóre přichází po koši Harrisonové, té přihrávala Ayayiová.

16:42

Téměř každá útočná akce teď znamená změna ve skóre, trefily se Harrisonová s Turnerovou, rozdíl zůstává desetibodový!

15:50

Výborně, Kateřina Elhotová trefila trojku! Na druhé straně se za devět vteřin později prosadila Turnerová.

15:26

Po dlouhé době se trefuje také maďarský tým. Dupreeová to vzala na sebe, což se prokázalo jako správné řešení!

14:59

Karolína Elhotová faulovala Turnerovou na doskoku.

14:43

Domácí celek se trápí na útočné polovině, skórovat nedokázaly Dubeiová s Dupreeovou.

13:49

Po nepřesné šestce přišel útočný doskok Romerové, která přihrávala Harrisonové, další dva body!

13:41

Thomasová si sama doskočila svou neúspěšnou střelu a prosadila se z podkošového prostoru! Navíc to bylo s faulem!

13:12

Dva trestné hody házela Ayayiová. Úspěšná byla jen z padesáti procent.

12:38

Zisk míče Romerové, vzápětí snadné dva body pro tuto basketbalistku.

12:11

Výborně! Karolína Elhotová dostala prostor na tříbodovém oblouku a mířila přesně!

11:56

Útočný faul Zahuiové, začátek druhé čtvrtiny je opravdu hodně rozkouskovaný.

11:17

Rozhodčí opět píská kroky, tomuto rozhodnutí se diví Hontiová.

10:49

Tentokráte už Jovanovičová skórovat dokázala, využila přihrávky od Casasové.

10:25

Jovanovičové odpískány kroky, Ayayiová o pár vteřinek později přidává dva body!

10:04

Nesportovní faul Oblakové v úvodu druhé čtvrtiny. Casasová naštěstí neproměnila ani jednu šestku!

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:54

Závěr první čtvrtiny Pražankám vůbec nevychází, Karolína Elhotová ztratila balón, Jovanovičová poté zaznamenala dva body!

09:39

Po delší době změna ve skóre, Fegyvernekyová trefuje trojku a snižuje na rozdíl jediného koše!

08:32

Výborný blok Kateřiny Elhotové proti Casasové, maďarský celek zůstane u balónu.

07:56

Oblaková teď další dva body nepřidala, obranný doskok sebrala Dupreeová.

07:23

Přihrávky od Režanové zužitkovala Alyssa Thomasová, důležitý koš z české strany!

06:53

Turnerová získala balón, vzápětí snížila na čtyřbodový rozdíl ve skóre!

06:39

Dvakrát během krátké chvíle zakončovala Crvendakičová, skóre se ani v jednom případě neměnilo.

05:52

Koš s faulem! Turnerová neproměnila šestku, ovšem naneštěstí pro USK přišel útočný doskok.

05:06

Po neúspěšné střele Fegyvernekyové přišla blesková reakce, Thomasová se dnes poprvé zapisuje do střelecké listiny!

04:31

Kateřina Elhotová našla Ayayiovou, která má na svém kontě už šest bodů!

04:09

Ztráty na obou stranách, začátek je plný nepřesností, u míče už zase český tým.

03:46

Podruhé během krátké chvíle se trefuje Ayayiová, USK jde poprvé do vedení!

03:19

Za domácí basketbalistky se trefila Crvendakičová, na druhé straně odpověděla Ayayiová.

02:41

Individuální akce Režanové přinesla dva body, máme srovnáno!

02:22

Dupreeová skórovat nedokázala, obranný doskok vzápětí získala Oblaková, ta je zatím u všeho!

01:59

Nepřesná přihrávka od Kateřiny Elhotové, Pražanky po této ztrátě přichází o balón.

01:35

Několik útočných doskoků, vzápětí snížení od Oblakové!

01:22

Neúspěšné střely na obou stranách, jako poslední to za tři body zkoušela Oblaková.

00:48

Místo toho se na druhé straně palubovky prosazuje Dupreeová!

00:31

Pražanky mohly bleskově srovnat, ovšem faulovaná Thomasová neproměnila ani jeden trestný hod!

00:21

Maďarský celek jde do vedení, dva body trefuje Crvendakičová.

00:01

Utkání právě začalo.

Svěřenkyně Natálie Hejkové avizovaly, že minimálně jeden zápas vyhrát chtějí. Podaří se jim to proti domácím basketbalistkám? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Přesně jak se očekávalo, tak se taky stalo. O finále si to rozdá Kursk s Jekatěrinburgem. Maďarský celek na ruského velikána nestačil poměrem 59:81, USK podlehlo Dynamo díky špatné třetí čtvrtině, konečný výsledek byl 67:84.

Pěkný den přeji všem příznivcům basketbalu. Euroliga žen má na programu Final Four, v neděli nás čekají dvě utkání. Nejprve o třetí místo, poté o titul. V souboji o bronz si to rozdají domácí tým Uniqa Euroleasing Šoprona český celek ZVVZ USK Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.