Reportáž skončila

US Open - ženy

US Open - ženy, Dvouhra žen - 2. kolo, start: 1. 9. 2022 23:09

Karolína Plíšková překvapivě hladce za 68 minut vyhrává české derby nad letos v lepší formě hrající Marií Bouzkovou. Ta si vytvořila jediný brejkbol hned v úvodu zápasu, poté již neměla proti skvěle hrající krajance šanci. Za stavu 3:4 ztratila své podání, ve druhém setu sice uhájila úvodní gem přes tři dvojchyby a dva brejkboly, jenže pak o servis přišla ještě dvakrát. Z posledních třinácti výměn vyhrála dvanáct Plíšková, která hrála rytmicky, zřídka chybovala a několikrát soupeřku úspěšně prohodila.
Další překážkou pro Karolínu Plíškovou bude turnajová třináctka Belinda Benčičová.

Konec zápasu

6:2

Obranný bekhend Bouzkové z rohu kurtu dopadl do deblového koridoru.

5:2

Rozjetá Plíšková teď krajanku drtí přesnými a tvrdými údery, jako nyní forhendem do rohu dvorce, a proráží její podání čistou hrou.

40-0

Bouzková trefuje síť hned po podání.

30-0

Karolína Plíšková se v pohledné běhavé výměně ocitla v úzkých, dokázala však otřít prohoz o podélnou čáru.

15-0

Marie Bouzková pálila křížem, jenže odpovědí byl dokonalý bekhend na podélnou čáru.

4:2

Vítězný forhend ven z kurtu hned po podání přibližuje Karolínu Plíškovou na dva gemy od postupu.

40-15

Přímý fiftýn získává Plíšková.

30-15

Marie Bouzková se blýskla krásným lobem z voleje přesně na základní čáru.

30-0

V jedné z nejdelších výměn zprvu vycházely Bouzkové čopy, ten poslední se zato proti soupeřce, nabíhající na síť, vůbec nepovedl a sotva dospěl k síti.

15-0

Plíšková vyslala dělovku křížem do protipohybu soupeřky.

3:2

Tentokrát se Plíšková dostala do hry, ale těsně přetáhla křížný forhend a soupeřka jí oplácí čistou hru.

0-40

Náběh na čistou hru po dalším přímém bodu i na druhé straně.

0-30

Karolína Plíšková returnuje do sítě.

0-15

22. hráčka turnaje přetáhla útočný forhend.

3:1

Rychlá čistá hra přímo přes druhé podání potvrzuje brejk.

40-0

Znovu přímý bod. Vše směřuje k čisté hře.

30-0

Další return čtvrtfinalistka letošního Wimbledonu zvládla, ale po přeběhnutí do opačného rohu trefuje forhendem síť.

15-0

Vynucená chyba Bouzkové z bekhendu.

2:1

Vítězným křížným bekhendem proráží Karolína Plíšková podání soupeřky a má k dobru set a brejk.

40-15

Přímo z podání boduje Bouzková.

40-0

Karolína Plíšková trestá u sítě obouručným bekhendem do strany kratší čop soupeřky a má tři brejkboly.

30-0

Forhend Bouzkové zpomalilo prasátko, Marie tak musela na síť, kde ale nedokázala volejem zpracovat prudký úder na tělo.

15-0

Vítězný return křížem předvedla Plíšková.

1:1

Hned po podání vypálila Plíšková drtivý forhend do protipohybu.

40-30

Podání na tělo tečovala Bouzková jen rámem rakety před sebe.

30-30

Z takřka vyhrané pozice pálí Plíšková do sítě.

30-15

Obranný bekhend Bouzkové z rohu kurtu byl jen nahrávkou na pohodlnou smeč.

15-15

Také třicetiletá rodačka z Loun již má na kontě dvojchybu.

15-0

Třetí eso Karolíny Plíškové.

0:1

Marie Bouzková získává nejdelší gem zápasu přes čtyři shody a dva brejkboly navzdory třem svým dvojchybám!

40-A

Další příležitost ukončit hru po dobrém podání.

40-40

Čtvrtá shoda, Plíšková zúročila náběh k síti přesným volejem do volného prostoru.

40-A

Přímý bod a výhoda Bouzková.

40-40

Plíšková returnovala se štěstím přesně na čáru, poté měla dobře rozehranou výměnu, ale znovu se na sebe zlobí po odbytém chybném forhendu.

A-40

Třetí dvojchyba v jediném gemu! Přitom celý první set se obešel bez nich.

40-40

Nevynucená chyba z forhendu však znemožnila jeho využití.

A-40

Brejkbol zdarma po dvojchybě Marie Bouzkové.

40-40

Vzápětí naopak česká žebříčková dvojka boduje drtivou smečí.

30-40

Po náročné forhendové přestřelce klopí hlavu chybující Plíšková.

30-30

Přímý bod z druhého podání.

30-15

Po druhém podání se Bouzková ocitla v defenzívě a prudký forhend ven z kurtu vybírá mimo.

15-15

Vůbec první dvojchyba zápasu.

0-15

Rodačka z Prahy zahajuje druhou sadu úspěšně. Její zkrácený míček vrací Plíšková zblízka jen do sítě.

0:0

Konec přestávky, podávat bude Marie Bouzková.

0:0

Následuje přestávka a výměna stran.

6:3

Druhým přímým bodem v řadě orazítkovala vítězství v prvním setu Karolína Plíšková.

40-15

Přímý bod přináší dva setboly pro Karolínu Plíškovou.

30-15

Marie Bouzková využila slabšího druhého podání k returnu do růžku a následně zakončila po protější lajně.

30-0

Přesně trefený růžek z forhendu Plíškové.

15-0

Nádherná výměna, Bouzková opět vstala z mrtvých, jenže starší z obou Češek vytáhla zády k síti neskutečný křížný prohoz z voleje.

5:3

Bouzková si nedala říct, znovu uspěchala náběh k síti a vítězný bekhendový prohoz Karolíny Plíškové znamená první proražené podání zápasu. Bývalá světová jednička půjde podávat na zisk setu.

40-30

Ve vyrovnané výměně přestřeluje Plíšková a zbývá jí poslední brejkbol.

40-15

Proti prvnímu brejkbolu rodačka z Prahy vytáhla dělový servis.

40-0

Bouzková byla po druhém podání v defenzívě a vytahuje míček jen do sítě. Tři brejkboly na 5:3, to může být klíčový okamžik setu.

30-0

Podruhé v řadě neuspěla Bouzková na síti. Plíšková doběhla míček v rohu dvorce a vyškolila ji křížným prohozem.

15-0

Bouzková posílala na druhou stranu čopy, po úderu po lajně si věřila na síti, jenže její volej nepřešel.

4:3

Nevynucená chyba útočící Bouzkové z forhendu do sítě uzavřela rychlý game.

40-15

Karolína Plíšková je teď na servisu jistá. Bouzková sice dostala míček do hry, ale hned poté z rohu posílá bekhend do sítě.

30-15

Return dopadl opět těsně za.

15-15

Karolína Plíšková si pomohla přímým bodem.

0-15

Skvělá přestřelka z obou stran. Bouzková se z obrany vymanila úderem na základní čáru, poté měla převahu a na závěr její tvrdá rána zůstala Plíškové na raketě.

3:3

Eso na téčko uzavřelo hru pro Bouzkovou.

15-40

Bouzková roztleskala publikum pěkným kraťasem.

15-30

Karolína Plíšková trestuhodně přestřeluje forhendem z ideálního místa za téčkem.

15-15

Přímý bod z podání.

15-0

Pod tlakem vrací bekhend do sítě Bouzková.

3:2

Tvrdé podání zůstalo pražské rodačce na raketě.

A-40

Bouzková musela kmitat od lajny k lajně a nakonec vrací prudký míček zleva bekhendem do sítě.

40-40

Znovu nevynucená chyba z náběhu Plíškové, před jejímž podáním rozhodčí uklidňoval hlučící publikum, které jeden z nejmenších kurtů obsypalo z obou stran.

40-30

Marie Bouzková okamžitě trestá forhendem do protipohybu slabší míček na téčko.

40-15

Bouzková se svým typickým způsobem urputně bránila, dokonce i na závěrečnou smeč dosáhla, ale skoro opřená o světelnou tabuli vrací míček jen před síť.

30-15

Nevynucená forhendová chyba nasazená dvaadvacítky zpoza rohu dvorce.

30-0

A znovu return v těsném autu.

15-0

Stejným způsobem začíná na servisu Plíšková.

2:2

Marie Bouzková neměla na podání potíže a přímým bodem vyrovnává.

15-40

Dva gemboly po vítězném forhendu Marie Bouzkové do růžku.

15-30

Karolína Plíšková naběhla na síť, vodila si soupeřku dvěma voleji, ale závěrečnou bekhendovou smeč přes rameno nezvládla.

15-15

Obranný bekhend Bouzkové zůstal v síti.

0-15

Bouzková musela hrát proti tvrdému returnu z podřepu, poté se ale její soupeřka vyhazuje.

2:1

Bouzková se dopouští nevynucené chyby z forhendu a přes brejkbol tuto hru ztrácí.

40-40

Karolína Plíšková se první hrozbě ubránila přímo z podání.

30-40

První brejkbol pro Bouzkovou po dobrém returnu čopem a následném vyhozeném forhendu soupeřky.

30-30

Naopak vítězný bekhend po čáře prakticky z ničeho vyslala na druhou stranu Marie Bouzková.

30-15

Rodačka z Loun vypálila vítězný forhend do protipohybu křížem.

15-15

Přímý bod Plíškové.

0-15

Bouzková zahrála zajímavý čopovaný return proti druhému podání do růžku a lepší pozici ve výměně využila na druhý pokus smečí do protipohybu.

1:1

Přímý bod však pojistil zisk gemu Marii Bouzkové.

15-40

Karolína Plíšková přešla do protiútoku a zametla kratší míček od sítě, což je vůbec první získaný fiftýn pro hráčku na příjmu.

0-40

V přestřelce od základních čar opět nadělila svým úderům větší razanci Bouzková a donutila protihráčku k chybě.

0-30

Bouzková pálila do rohu kurtu, forhend Plíškové na dlouhou ruku zůstal na její polovině.

0-15

Marie Bouzková zahajuje na podání přímým bodem.

1:0

Na úvod bezproblémová čistá hra pro turnajovou dvaadvacítku, která diktovala tempo výměny od základní čáry a vypálila winner mimo dosah soupeřky.

40-0

Bouzková se pod tlakem vyhazuje za základní čáru.

30-0

15-0

Lépe vstoupila do zápasu Karolína Plíšková. Mladší z Češek returnuje do sítě.

0:0

Utkání právě začalo.

Naposledy se obě Češky utkaly v dubnu na antuce v Madridu a z vítězství 6:4, 7:5 se radovala Bouzková, která tak zkušenější soupeřce oplatila tři a půl roku starou rovněž dvousetovou porážku z Brisbane.

Marie Bouzková (WTA 41.)
České derby proti mladičké Lindě Noskové přineslo rodačce z Prahy vůbec první postup po čtyřech nezdarech v úvodním kole US Open. Bouzková se také natrápila déle, než bylo nutné, když ve ztratila vedení 6:2, 5:2 a také musela jít do třísetového zápasu.
V pořadí WTA Race patří Bouzkové 26. místo a je po Petře Kvitové druhou Češkou na žebříčku kalendářního roku. Z posledních 12 zápasů jen jednou prohrála, kromě toho pro zranění vzdala bez boje v Cincinnatti.

Karolína Plíšková (WTA 22.)
Bývalá světová jednička nebyla daleko od vyřazení v prvním kole, což ji na grandslamu potkalo naposledy na Roland Garros 2016. S Polkou Linetteovou prohrávala 1:4 v rozhodující sadě, kterou nakonec ovládla až po dramatickém tie-breaku poměrem 10:8. Plíšková obhajuje loňské čtvrtfinále, letos ale zatím nepřešla druhé kolo. Australian Open vynechala pro zlomeninu ruky, v Paříži i v Londýně pro ni právě tato fáze znamenala konečnou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.