David Vršecký se raduje z vítězství v Mostě

Vršecký vyhrál závěrečný závod mistrovství Evropy tahačů v Mostě

• 0
David Vršecký vyhrál závěrečný ze čtveřice závodů evropského šampionátu tahačů v Mostu. V úvodní dnešní jízdě skončil šestý, o jedno místo za Adamem Lackem.

Vršecký se v třetím kole dostal do vedení, poté byl ale závod přerušen kvůli hořícímu vozu Francouze Quireta. Jury následně rozhodla o restartování a sčítání časů.

"Měl jsem chuť vzteky rozkousat volant. Včera kaluž nafty, dnes jezdec, kterého jsem do té doby snad ani neviděl. Naštěstí jury rozhodla tak, jak rozhodla," uvedl Vršecký.

V restartovaném závodě pak slavil suverénní vítězství. "Jsem strašně spokojený. Děkuji všem lidem kolem sebe, divákům," dodal.

Stejně spokojený ale nemohl být Lacko, který po nepovedeném domácím vystoupení přišel o průběžnou třetí příčku v ME. Nedařilo se ani Františku Vojtíškovi, který v průběhu mosteckého víkendu nebodoval a v závěrečném závodě prohrál i s nováčkem Michalem Matějovským.

Výsledky

Závod ME tahačů v Mostu

Třetí závod: 1. Hahn (Něm./MAN) 16:34,563, 2. Albacete (Šp./MAN) -9,056, 3. Bösiger (Švýc./Renault) -9,952, ...5. Lacko (ČR/Renault) -14,843, 6. Vršecký (ČR/Buggyra) -15,059, 14. Matějovský (ČR/Buggyra) -34,571.

Čtvrtý závod: 1. Vršecký 25:05,085, 2. Östreich (Něm./Renault) -7,491, 3. Körber (Něm./Iveco) -8,174, ...6. Lacko -26,004, 13. Matějovský -36,447, 15. Vojtíšek (ČR/MAN) -45,067.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 378, 2. Albacete 378, 3. Östreich 235, 4. Lacko 232, 5. Vršecký 224, ...21. Vojtíšek 2.