Vršecký byl v Mostě dvakrát druhý

Most - David Vršecký s buggyrou obsadil v dnešním kvalifikačním i pohárovém závodu Evropského poháru tahačů na mosteckém okruhu druhé místo. Adam Lacko s vozem MAN dojel v obou jízdách osmý, František Vojtíšek na renaultu si připsal jeden bod za desáté místo v kvalifikaci.

Dvě vítězství si stejně jako v sobotu připsal úřadující šampion Antonio Albacete. V průběžném pořadí se Španěl posunul před Němce Gerda Körbera z Buggyry na druhé místo, Vršecký je stále pátý. Lacko postoupil na osmou příčku před Vojtíška.

Výbornou výchozí pozici si Vršecký vytvořil už v měřeném tréninku, ve kterém zajel jen o 14 setin sekundy horší čas než nejrychlejší Albacete. Start se tentokrát obešel bez vážnějších kolizí, jezdci se seřadili podle pořadí z tréninku a poklidná byla i jízda.

"Jelo se mi skutečně skvěle a dostal jsem i do vysílačky informaci, že mám nejrychlejší kolo," řekl roudnický rodák. "Ale na Antonia (Albaceteho) to nestačilo, o tolik rychlejší jsem zase nebyl a on žádnou chybu neudělal," dodal Vršecký.

Prakticky stejný scénář jako kvalifikační závod měla i hlavní pohárová jízda, jen byla o tři kola delší. Po startu se ujal vedení mostecký suverénAlbacete, za kterým se vyvezl Vršecký. Oba vytvořili tandem, který začal ostatním ujíždět. Také v závěru závodu naznačil Vršecký několik útoků, ale ani jednou nenašel skulinu, kterou by proklouzl.

Zaplněné tribuny na okruhu v Mostu, kam zavítalo 60 tisíc diváků, pak mohutným potleskem i troubením zdravily druhého v cíli Vršeckého. "Dneska jsem maximálně spokojený, škoda toho nulového včerejšku. Mohl jsem se dostat na dosah Östreichovi," litoval Vršecký, jenž byl v sobotu diskvalifikován v hlavním závodu za nebezpečnou jízdu.

Kvalifikační jízda (8 kol): 1. Albacete (Šp./MAN) 18:22,315, 2. Vršecký (ČR/Buggyra) -0,765, 3. Östreich (Něm./Mercedes) -6,672, 4. Bösiger (Švýc./MAN) -9,396, 5. Hahn (Něm./Mercedes) -11,785, 6. Pulič (Chor./Mercedes) -13,524, 7. Körber (Něm./Buggyra) -14,491, 8. Lacko (ČR/MAN) -15,972, 9. Garrett (Brit./Foden) -43,749, 10. Vojtíšek (ČR/Renault) -45,465.
Pohárový závod (11 kol): 1. Albacete 23:10,270, 2. Vršecký -0,714, 3. Östreich -6,144, 4. Hahn -10,692, 5. Körber -12,919, 6. Pulič -15,105, 7. Bösiger -16,413, 8. Lacko -17,354, ...12. Vojtíšek -49,075.
Průběžné pořadí: 1. Hahn 217, 2. Albacete 205, 3. Körber 192, 4. Östreich 168, 5. Vršecký 139, 6. Bösiger 109, 7. Pulič 63, 8. Lacko 56, 9. Vojtíšek 55 bodů.