Jakub Smrž

Jakub Smrž - MÁ BODY. Motocyklový závodník Jakub Smrž získal v druhém dílu mistrovství světa superbiků v Austrálii body za jedenácté a čtrnácté místo. | foto: Tým Jakuba Smrže

Smrž si připsal jedenácté místo, potom upadl

Jedenácté místo. Pak pád. Motocyklový závodník Jakub Smrž bodoval v sedmém podniku mistrovství světa superbiků jen v první jízdě. Na německém Nürburgringu potom upadl a nedojel. Oba závody vyhrál Norijuki Haga z Japonska.

Ve druhé jízdě se Smrž držel zpočátku až na konci druhé desítky, v šestém kole navíc upadl a do cíle nedojel.

"Jezdil jsem na 16. místě za Tamadou, chtěl ho co nejdřív předjet a vydat se stíhat další jezdce. Nedařilo se mi to, ať už jsem na něj zkoušel cokoliv. Naneštěstí to skončilo pádem," uvedl v tiskové zprávě Smrž.

V první jízdě jej od desátého místa dělila zhruba desetina sekundy. "Neměl jsem zrovna ideální start, ani průjezd první zatáčkou se mi nepovedl a pak už nezbývalo nic jiného než zatnout zuby a bojovat. Předjížděl jsem, jak jen to šlo. Škoda, že závod nebyl o pár kol delší," dodal Smrž.

O prvenství se až do posledních metrů přetahoval Haga s Australanem Troyem Corserem, kterého porazil o 15 setin.

V celkovém pořadí seriálu vede nadále Australan Troy Bayliss, Haga po úspěšném víkendu poskočil na čtvrté místo. Smrž je čtrnáctý.

1. závod: 1. Haga (Jap./Yamaha) 39:19,427, 2. Bayliss (Austr./Ducati) -2,025, 3. Neukirchner (Něm.) -2,792, ...11. J. Smrž (ČR/Ducati) -22,845.
2. závod: 1. Haga 27:26,594, 2. Corser (Austr./Yamaha) -0,150, 3. Neukirchner -5,316, ...Smrž nedojel.
Průběžné pořadí MS: 1. Bayliss 227, 2. Checa (Šp./Honda) 188, 3. Neukirchner 176, ...14. Smrž 56.