Marc Márquez jede Velkou cenu Německa.

Marc Márquez jede Velkou cenu Německa. | foto: Reuters

Bývalý šampion Márquez se krátce po skončení sezony MotoGP podrobil operaci paže

• 0
Šestinásobný mistr světa MotoGP Marc Márquez se krátce po skončení sezony podrobil operaci pravé paže. Třicetiletý španělský motocyklový závodník ještě předtím v úterý stihl ve Valencii první testy na ducati ve své nové stáji Gresini, kterou po jedenácti letech vymění za tovární tým Hondy.

Márqueze v druhé polovině sezony trápil v pravé paži kompartment syndrom, problém s prokrvováním předloktí, nazývaný také „arm pump“. „Problém jsme dnes s doktorem Ignaciem Rogerem de Oňou a jeho týmem vyřešili, abych byl připraven na sezonu 2024,“ napsal Márquez ve středu na sociální síti X.

Smích, slzy, radost i těžké chvíle. Proč Honda pouští Márqueze o rok dřív?

Jeden ze čtyř jezdců historie, jenž získal mistrovský titul ve třech kategoriích, má za sebou další nevydařenou sezonu. Márquezovým nejlepším výsledkem bylo třetí místo z Japonska a celkově obsadil v MS čtrnácté místo, ještě o příčku horší než loni. Na vítězství čeká už dvě sezony, což se mu stalo pouze na začátku kariéry ve třídě do 125 ccm.

Nový ročník začne v polovině března v Kataru.