Charouz vyhrál v Mostě oba hlavní závody

Most - Podle očekávání skončila víkendové klání mezinárodního mistrovství České republiky automobilů na okruzích v Mostě. Oba hlavní závody vyhrála favorizovaná posádka Antonína Charouze. V neděli ovládl krátký sprint, v sobotu se synem Janem a Jaroslavem Janišem zvítězili ve vytrvalostním závodě.

Zatímco o dvojnásobném prvenství stříbrného mercedesu nebylo pochyb, o další medailové pozice se v obou případech strhl velký boj. V tříhodinovém závodě obsadil nakonec druhou pozici Švýcar Michal Bezák, kterému pomohla prasklá levá přední náprava u BMW Roberta Šenkýře.

Posádka brněnského týmu musela odstoupit čtyřiadvacet minut před koncem závodu. V neděli se Bezák se Šenkýřem utkali opět a i bez technických problémů dopadly výsledky stejně.

Na mosteckém autodromu se uskutečnily i motokárové závody kategorie superkartů dvou skupin. V divizi I dnes vybojoval Michal Barták páté místo.

Mistrovství ČR divize 4 - vytrvalostní závod:
1. A. Charouz, J. Charouz, J. Janiš (Mercedes-Benz CLK) 99 okruhů (průměr 162,408 km/h) 2. Bezák, Studenič (Švýc., SR/Porsche 911 GT3) -4 kola, 3. S. Hajdušek, Z. Hajdušek (Tatra Ecorra) -6, 4. Kačírek, Kusín (BMW M3 GTR) -8, 5. Vacík, Hanel, Wszek (ČR, Něm./Ferrari 360) -8, 6. Dragoun, Hable (Rak./Porsche 996).
Mistrovství ČR divize 4 - sprint:
1. A. Charouz (Mercedes), 2. Bezák -34,354, 3. Šenkýř (BMW M3 GTR) -34,725, 4. Kusín -51,291, 5. Z. Hajdušek -1:00,586, 6. Suchý (BMW M3) -1:00,659.
Octavia Cup:
1. závod:
1. Janák, 2. M. Matějovský, 3. E. Janiš.
2. závod: 1. Janiš, 2. Navrátil, 3. M. Matějovský.
Motokáry:
ME superkart divize II:
1. závod:
1. Kleinemeyer (Něm./PVP Gas Gas), 2. Fritz (Něm./PVP Gas Gas), 3. Schmidt (Něm./PVP Gas Gas), ...15. Barták (ČR/MS Kart TM 2), 17. Vaszily (ČR/MS Kart TM 2).
2. závod: 1. Kleinemeyer, 2. Fritz, 3. Pickel (Něm./PVP Gas Gas), ...5. Barták (MS Kart TM).
ME superkart divize I:
1. závod:
1. Kruse (Něm./USP BRC), 2. Dau (Něm./PVP BRC), 3. Payart (Fr./PVP FPE).
2. závod: 1. Parker (Brit./Anderson Rotax), 2. Payart, 3. Riley (Brit./Anderson Rotax).