Sudová vypadla se suverénkou Heilovou

La Plagne - Olympijská šampionka Jennifer Heilová zastavila tažení české akrobatické lyžařky Nikoly Sudové v duální jízdě v boulích v rámci Světového poháru v La Plagne. Česká reprezentantka po vyřazení v osmifinále obsadila šestnácté místo, favorizovaná Kanaďanka nakonec ovládla celý závod.

Sudové se nevydařil už pondělí klasický závod ve francouzském středisku a z kvalifikace dualu postupovala do vyřazovací fáze jako poslední.

Ve Světovém poháru nicméně udržela sedmou příčku, držitelka křišťálového glóbu za celkový triumf v seriálu Heilová se po double z La Plagne posunula do čela.

I závod mužů skončil triumfem vítěze turínské olympiády, neboť si dnes vedl nejlépe Australan Dale Begg-Smith a je také novým lídrem Světového poháru. Český boulař Lukáš Vaculík tentokrát na body nedosáhl a skončil čtyřicátý.

Výsledky - duální jízda:
Muži:

1. Begg-Smith (Austr.), 2. Rousseau (Kan.), 3. Colas (Fr.), 4. Bilodeau (Kan.), 5. Mustonen (Fin.), 6. Roberts (USA), ...40. Vaculík (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 11 závodů):   1. Begg-Smith 334, 2. Colas 317, 3. Rousseau 228, ...48. Vaculík 2.

Ženy:
1. Heilová (Kan.), 2. Berntsenová (Nor.), 3. Kjellinová (Švéd.), 4. Richardsová (Kan.), 5. Marblerová (Rak.), 6. Roarková (USA), ...16. N. Sudová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 11 závodů): 1. Heilová 384, 2. Bahrkeová 319, 3. Kjellinová 261, ...7. N. Sudová 163, 30. Š. Sudová (ČR) 21.