Roman Koudelka

Roman Koudelka | foto: Reuters

Čeští skokané skončili v Kuusamu na osmém místě, vyhráli Němci

• 1
Družstvo českých skokanů na lyžích obsadilo v úvodním závodu sezony v Kuusamu osmé místo. Zvítězilo kvarteto Německa, jež ve Světovém poháru triumfovalo po bezmála třech letech.

České družstvo ve složení Jakub Janda, Roman Koudelka, Jan Matura a Lukáš Hlava prošlo jako poslední osmé do druhého kola a stejná pozice mu patřila
na konci. Na sedmé Finsko ztratili svěřenci trenéra Davida Jiroutka více než 30 bodů. Nejdelší české skoky v obou kolech (128 a 123 m) předvedl Hlava.

Němečtí skokani porazili o 5,3 bodu rivaly z Rakouska a triumfovali v závodu družstev v SP poprvé od Willingenu v únoru 2010. Na třetím místě skončilo Slovinsko, jež neudrželo své překvapivé vedení po prvním kole.

V sobotu v Kuusamu skáčou jednotlivci, do závodu se kvalifikovali Hlava, Janda a Koudelka.