Lindsey Vonnová se raduje z vítězství v úvodním sjezdu sezony

Lindsey Vonnová se raduje z vítězství v úvodním sjezdu sezony. | foto: Reuters

Sjezd v Lake Louise vyhrála Vonnová, Záhrobskou dělily od bodů tři setiny

• 6
Úvodní ženský sjezd Světového poháru ve sjezdovém lyžování v kanadském Lake Louise vyhrála s velkým náskokem Američanka Lindsey Vonnová. Česká slalomářská specialistka Šárka Záhrobská na body s více než dvouvteřinovou ztrátou těsně nedosáhla, skončila na 31. mistě

Záhrobská sice se startovním číslem 31 předčila i vítězku čtvrtečního tréninku Anju Pärsonovou ze Švédska, ale nakonec se do nejlepší třicítky nedostala.

K bodům jí chyběly pouhé tři setiny sekundy, v průběžném pořadí SP je šestá.

Vonnová, která sjezd v Lake Louise vyhrála už popáté a v SP triumfovala popatnácté v kariéře, porazila druhou Italku Nadiu Fanchiniovou o 61 setin sekundy a vede průběžné pořadí poháru.

"Chtěla jsem tu zdejší vítěznou tradici udržet i letos a jsem moc ráda, že se mi to povedlo," řekla čtyřiadvacetiletá Američanka.

Ve větru a za snížené viditelnosti skončila na zkrácené trati třetí Maria Rieschová z Německa. V Lake Louise se v sobotu pojede další sjezd a v neděli superobří slalom.

Výsledky:
1. Vonnová (USA) 1:26,10, 2. N. Fanchiniová (It.) -0,61, 3. Rieschová -0,69, 4. Stechertová (obě Něm.) -0,90, 5. Holausová a Fischbacherová (obě Rak.) obě -0,93, 7. Brydonová (Kan.) -1,00, 8. Fenningerová (Rak.) -1,12, 9. Mazeová (Slovin.) -1,13, 10. Gisinová (Švýc.) -1,26, ...31. Záhrobská (ČR) -2,21.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 35 závodů): 1. Vonnová 329, 2. Poutiainenová (Fin.) 260, 3. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 196, 4. Rieschová 195, 5. Zettelová (Rak.) 190, 6. Záhrobská 143.