Jarl Magnus Riiber slaví - ilustrační foto.

Jarl Magnus Riiber slaví - ilustrační foto. | foto: Reuters

Lídr Světového poháru sdruženářů Riiber v Trondheimu znovu vyhrál

• 0
Jarl Magnus Riiber si podmanil Trondheim, norský sdruženář vyhrál v domácím prostředí oba víkendové závody Světového poháru v severské kombinaci a upevnil si vedení v seriálu. Čechům nedělní klání nevyšlo, nejlépe doběhl Ondřej Pažout na 31. místě.

Českým sdruženářům se nevydařila skokanská část a Tomáš Portyk s Janem Vytrvalem do běhu ze čtvrté desítky ani nenastoupili.

Do desetikilometrového běhu tak vyrazil pouze loňský juniorský mistr světa Pažout a byl klasifikován na předposledním místě s téměř tříminutovou ztrátou na body.

Jedenadvacetiletý Riiber si doběhl pro druhé vítězství ve dvou dnech a osmé v sezoně. Ve spurtu porazil o 1,2 sekundy Němce Vincenze Geigera, třetí byl další domácí sdruženář Jörgen Graabak.

V průběžném pořadí SP má Riiber náskok už 357 bodů před Němcem Johannesem Rydzekem, který byl v neděli devátý.

Závod SP v severské kombinaci v Trondheimu

1. J. M. Riiber (Nor.) 26:15,0, 2. Geiger (Něm.) -1,2, 3. Graabak (Nor.) -2,5, 4. Rehrl (Rak.) -3,7, 5. A. Watabe (Jap.) -5,0, 6. Greiderer (Rak.) -13,9, 7. J. Watabe (Jap.) -16,9, 8. Björnstad (Nor.) -38,8, 9. Rydzek (Něm.) -39,2, 10. Klapfer (Rak.) -40,6, ...31. Pažout -6:32,2, Portyk a Vytrval (všichni ČR) neodstartovali do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 15 z 21 závodů): 1. J. M. Riiber 1058, 2. Rydzek 701, 3. A. Watabe 694, 4. Rehrl 670, 5. Seidl (Rak.) 669, 6. Geiger 601, ...29. Portyk 86, 54. Vytrval 5.