Eric Frenzel vede skupinku v závodu Světového poháru v severské kombinaci v...

Eric Frenzel vede skupinku v závodu Světového poháru v severské kombinaci v Ramsau. | foto: AP

Druhý závod sdruženářů v Ramsau vyhrál Frenzel, dva Češi bodovali

• 2
Německá dominance v severské kombinaci pokračovala i ve druhém závodě v Ramsau, současní suveréni Světového poháru opět obsadili kompletní stupně vítězů - nejlepší byl tentokrát Eric Frenzel. Čech Miroslav Dvořák skončil třiadvacátý, Tomáš Portyk obsadil bodovanou 29. pozici.

Dvořák si v běžecké části víceméně udržel pozici po skoku, v němž obsadil 24. příčku, Portyk se během 10 km propadl.

Letošní juniorský mistr světa zvládl skokanskou část jako osmý, nakonec však body do SP uhájil jen o sekundu. Polepšil si však oproti sobotě, kdy mu body utekly o tři desetiny sekundy.

Také šestý závod v sezoně měl německého vítěze. V neděli se jím stal olympijský vítěz Frenzel, který o osm desetin sekundy porazil krajana Fabiana Riessleho. Třetí skončil devatenáctiletý Vinzenz Geiger, jenž po sobotním čtvrtém místu dosáhl poprvé na stupně vítězů.

Lídr Světového poháru a sobotní vítěz Johannes Rydzek dojel po šestnáctém místě ve skoku šestý. S Frenzlem mají v sezoně na kontě shodně tři výhry, navíc se podíleli na triumfu v dosud jediném závodu družstev.

SP v severské kombinaci v Ramsau

1. Frenzel 22:49,4, 2. Riessle -0,8, 3. Geiger (všichni Něm.) -23,4, 4. Seidl (Rak.) -24,3, 5. A. Watabe (Jap.) -27,3, 6. Rydzek (Něm.) -30,8, 7. Graabak -39,8, 8. Andersen (oba Nor.) -40,6, 9. Kircheisen (Něm.) -42,9, 10. Pommer (Rak.) -44,1, ...23. Dvořák -1:20,5, 29. Portyk (oba ČR) -1:24,5.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 22 závodů): 1. Rydzek 470, 2. Frenzel 454, 3. Riessle 342, 4. Kircheisen 260, 5. A. Watabe 247, 6. Graabak 236, ...18. Dvořák 56, 33. Portyk 28, 44. Pažout (ČR) 4.