Tomáš Portyk

Tomáš Portyk | foto: AP

Sdruženář Portyk skončil dvacátý ve Val di Fiemme, vyhrál Graabak

• 1
Sdruženář Tomáš Portyk skončil dvacátý na Světovém poháru ve Val di Fiemme a při pátém startu v olympijské sezoně počtvrté bodoval. Naopak Miroslav Dvořák a Ondřej Pažout byli až v páté desítce pořadí v závěru startovního pole. S náskokem 18 sekund vyhrál v letošní premiéře Nor Jörgen Graabak.

Sdruženáři měli nezvykle dlouhou závodní pauzu, protože v Otepää před týdnem nebyl dostatek sněhu. Na můstku ve Val di Fiemme si Portyk zajistil 19. pozici pro běh se ztrátou minuty a půl na nejlepšího skokana Jarla Magnuse Riibera z Norska. Ten v běhu odpadl a skončil desátý.

Graabak se dostal do čela ve třetině desetikilometrové trati a pak setřásl i dalšího krajana Espena Andersena. Stříbro ve finiši vybojoval Johannes Rydzek a posunul se v hodnocení seriálu na druhou příčku za dalšího norského závodníka Jana Schmida. Ten dnes skončil čtvrtý.

Portyk si v pořadí SP díky 11 bodům polepšil o tři pozice na 26. příčku.

„Skok nebyl tak, jak bych si představoval, ale nakonec jsem spokojen. Se slušným během jsem stále bojoval a dalo to na dvacáté místo. A to i díky super práci našich servisáků a taky půjčení lyží od Míry Dvořáka. V neděli další šance,“ uvedl Portyk na facebooku.

Johannes Rydzek slaví své druhé místo v závodu SP severské kombinace ve Val Di Fiemme.

Úvod sezony mu pokazila viróza, ale týden před Vánoci vybojoval životní osmé místo v Ramsau.

V sobotu se ve Val di Fiemme poběží sprint dvojic, náročný program v neděli uzavře další individuální závod.

Výsledky

závodu SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme

1. Graabak (Nor.) 25:56,4, 2. Rydzek (Něm.) -18,3, 3. Klapfer (Rak.) -18,4, 4. Schmid (Nor.) -18,6, 5. A. Watabe (Jap.) -21,3, 6. Andersen (Nor.) -24,2, 7. Riessle (Něm.) -28,3, 8. Hirvonen (Fin.) -31,1, 9. Frenzel (Něm.) -33,5, 10. Riiber (Nor.) -51,1, ...20. Portyk -1:19,9, 46. Dvořák -4:19,9, 48. Pažout (všichni ČR) -5:00,2.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 22 závodů): 1. Schmid 383, 2. Rydzek 357, 3. Andersen 341, 4. A. Watabe 329, 5. Graabak 324, 6. Hirvonen 285, ...26. Portyk 51, 43. Dvořák 7.