Norka Skariová předstihla Neumannovou

Asiago - Běžkyně na lyžích Bente Skariová z Norska vyhrála sprint klasickou technikou v Asiagu a dostala se do čela hodnocení Světového poháru. Na druhé místo odsunula českou reprezentantku Kateřinu Neumannovou, která závod vynechala. V Itálii nestartovaly vedle Neumannové ani další přední běžkyně. Sprint mimo jiné vynechaly Rusky, Estonka Kristina Šmigunová i domácí závodnice Stefanie Belmondová.

Skariová letos vyhrála čtvrtý závod Světového poháru klasickou technikou a v tomto stylu zatím nenašla přemožitelku. Ve čtyřčlenném finále sprintu porazila o více než tři vteřiny Slovinku Petru Majdičovou, třetí skončila Kanaďanka Beckie Scottová.

Sprint mužů vyhrál Nor Jens Arne Svartedal před krajanem Tronde Iversenem. Třetí skončil Němec Andreas Schlütter. Čeští reprezentanti sprint vynechali podobně jako někteří favorité, například vedoucí muž Světového poháru Per Elofsson ze Švédska, Thomas Alsgaard z Norska či Španěl Johann Mühlegg.

Světový pohár pokračuje sobotními závody s hromadnými starty volnou technikou v rakouském Ramsau. Na startu ženské patnáctky se objeví Neumannová, do třicítky mužů nastoupí Martin Koukal a Lukáš Bauer.

Výsledky - sprint na 1500 m
Muži:
1. Svartedal, 2. Iversen (oba Nor.), 3. Schlütter (Něm.), 4. Lind, 5. Fredriksson (oba Švéd.), 6. Fauner (It.), 7. Brörs (Nor.), 8. Danielsson (Švéd.), 9. Mayer (Rak.), 10. Toppari (Fin.).
Stav SP (po 7 závodech): 1. Elofsson (Švéd.) 349 bodů, 2. Aukland 247, 3. Jevne 230, 4. Alsgaard (všichni Nor.) 216, 5. Mühlegg (Šp.) 213, 6. Estil (Nor.) 210... 10. Bauer 126, 22. Koukal (oba ČR) 72.
Ženy:  1. Skariová (Nor.), 2. Majdičová (Slovin.), 3. Scottová (Kan.), 4. Sundqvistová (Fin.), 5. Bayová (Nor.), 6. Bauerová (Něm.), 7. Pedersenová (Nor.), 8. Theriaultová, 9. Rennerová (obě Kan.), 10. Sirviöová (Fin.).
Stav SP (po 7 závodech):  1. Skariová 426 b., 2. Neumannová (ČR) 336, 3. Čepalovová 317, 4. Danilovová (obě Rus.) 276, 5. Šmigunová (Est.) 258, 6. Pedersenová (Nor.) 254.