Gergová v super-G těsně porazila Kosteličovou

Aspen - Němka Hilde Gergová vyhrála úvodní superobří slalom Světového poháru v americkém Aspenu. Na trať vyjela jako poslední z elitní třicítky, ale časem 1:17,89 minuty se vyhoupla na první místo. Z prvenství ve Světovém poháru se sedmadvacetiletá lyžařka radovala po patnácté v kariéře. Gergová porazila o šest setin druhou Chorvatku Janicu Kosteličovou, která před týdnem zvítězila ve slalomu v Park City.

Za trojnásobnou olympijskou vítězkou zaostala o dalších pět setin Italka Isolde Kostnerová.

"To je ohromné, super," radovala se z prvenství Gergová. Díky ideálním podmínkám jí nemuselo vadit, že podle nového pravidla startovala jako poslední ze špičkových závodnic.

"Trať byla skvěle připravená, podmínky byly jako ze sna," pochvalovala si Němka, která za triumf dostala 33 tisíc eur.

Výsledky:
1. Gergová (Něm.) 1:17,89 min., 2. Kosteličová (Chor.) -0,06 s., 3. Kostnerová (It.) -0,11, 4. Clarková (USA) -0,17, 5. Reyová-Belletová (Švýc.) -0,26, 6. Putzerová (It.) -0,33, 7. Dorfmeisterová (Rak.) -0,39, 8. Ertlová (Něm.) -0,41, 9. Laliveová -0,60, 10. Mendesová (obě USA) -0,72, 11. Ceccarelliová (It.) -1,04, 12. Suhadolcová (Slovin.) -1,10, 13. Berthodová (Švýc.) -1,18, 14. Montilletová -1,22, 15. Jacquemodová (obě Fr.) -1,25.
Průběžné pořadí SP po čtyřech závodech: 1. Kosteličová 264 b., 2. Hospová (Rak.) 132, 3. Nefová (Švýc.) 121, 4. Gergová 114, 5. Pärsonová (Švéd.) 101, 6. Mazeová (Slovin.), Flemmenová (Nor.), Heebová-Batlinerová (Licht.) všechny 100, 9. Pascalová-Saioniová (Fr.) 93, 10. Meissnitzerová (Rak.) a Ertlová obě 80.