Pavel Fízek

Pavel Fízek - Největší lomnický skokanský můstek K-70 čeká rekonstrukce. O víkendu se tam konal 31. ročník Velké ceny Lomnice, který byl na zdejším můstku posledním závodem před přestavbou. Na snímku dopadá na umělou hmotu Fízek z Frenštátu, který skončil šestý. | foto: Roman Čejka, MF DNES

Doležal poprvé dobyl Lomnici

Lomnice nad Popelkou - Michal Doležal z liberecké Dukly se stal suverénním vítězem 31. ročníku Velké ceny města Lomnice nad Popelkou ve skoku na lyžích. Kvůli startu letní světové Grand Prix chybělo v areálu v Popelkách kompletní reprezentační A-mužstvo v čele s Jakubem Jandou. Na můstku K-70 s umělou hmotou a keramickou vyhrál Doležal s výrazným náskokem téměř 13 bodů díky skokům dlouhým 71 a 69,5 metru.

„V obou kolech atakoval kritický bod můstku a konečně poprvé Velkou cenu Lomnice vyhrál,“ řekl Stanislav Dlouhý, předseda LSK Lomnice nad Popelkou.

Na dalších třech místech skončili rovněž závodníci Dukly Liberec. Stříbro získal také přesvědčivě Lukáš Hlava, zato o bronzovou pozici sváděli skokané tuhý boj.

Nakonec patřilo místo na stupních vítězů Ondřeji Vaculíkovi, který měl před Ciklem náskok pouhých 6 desetin bodu, těsně pátý byl domácí lomnický talent Koudelka.

Celkem se lomnické Velké ceny zúčastnilo 59 skokanů. Největší lomnický můstek K-70 nyní čeká kompletní rekonstrukce.

„Chceme udělat nový moderní profil, nebudeme však zvětšovat K-bod. Nemáme ambice na velké FIS závody. Chceme zůstat především mládežnickým centrem,“ uvedl Dlouhý.

Výsledky Velké ceny Lomnice: 1. Doležal 230,1 b. (71 + 69,5 m), 2. L. Hlava 217,6 (69,5 + 66), 3. O. Vaculík 210,8 (68,5 + 65,5), 4. Cikl (všichni Dukla Liberec) 210,2 (67 + 66,5), 5. Koudelka (LSK Lomnice) 209 (65 + 67,5), 6. Fízek (Frenštát) 208,9 (65 + 67).