Johannes Dürr během Tour de Ski 2014

Johannes Dürr během Tour de Ski 2014 | foto: Profimedia.cz

Dürr si už závodně nezalyžuje, za doping dostal doživotní trest

• 1
Bývalý rakouský reprezentant v běhu na lyžích Johannes Dürr byl za opakované porušení dopingových pravidel potrestán doživotním zákazem činnosti. Verdikt národního antidopingového výboru je pravomocný.

Dvaatřicetiletý Dürr byl kvůli užívání krevního dopingu EPO vyloučen z olympijských her 2014 v Soči, kde měl v závodu na 50 km patřit mezi adepty na medaili, a dostal dvouletý distanc.

Letos pak pomohl k rozbití dopingové sítě kolem lékaře Marka Schmidta v kauze, která odstartovala v únoru během mistrovství světa v Seefeldu.

Dürr se přiznal k opětovnému dopingu a byl obviněn, že zakázané látky předával dalším sportovcům. Podle vyšetřovatelů se do kauzy kolem Schmidta zapojilo 21 sportovců z pěti odvětví.

Bývalí Dürrovi kolegové běžci Max Hauke, Dominik Baldauf a cyklisté Stefan Denifl s Georgem Preidlerem dostali v této souvislosti čtyřletý distanc.