Základní část interligy vyhrály Michalovce

Praha - Házenkářky Michalovců triumfovaly v základní části interligy házenkářek. Za slovenském celkem skončily Šaľa a Zlín, který tak půjde do vyřazovacích bojů o český titul jako nejvýše nasazený . V semifinále ho čekají Bohunicemi, které v tabulce díky vítězství v posledním kole v Bánovcích přeskočila Slavia.

S Pražankami se v sérii na dvě vítězství střetne Veselí nad Moravou. Obhajovat titul nebudou hráčky z Olomouce, které skončily z českých celků v interlize nejhůře.

Olomouc - Banská Bystrica 22:38 (12:15)
Házenkářky Olomouce zakončily základní část interligy vysokou domácí prohrou 22:38 s Banskou Bystricí. Výsledek dnešního utkání však už nemohl nic změnit na skutečnosti, že obhájkyně českého titulu nepostoupily do play-off.
V prvním poločase ještě domácím hráčkám stačily síly a držely s favorizovanými soupeřkami krok. Po přestávce ale Banská Bystrica zvýšila náskok šňůrou pěti branek na 12:20 a zápas rozhodla.
Nejvíce branek: Růžičková a Šašková po 8, Hrbková 3/1 - Kollárová 11/3, Polláková a Tobiašová po 7. Rozhodčí: Jaroň, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/4. Vyloučení: 5:1. Diváci: 200.

Partizánske - Šurany 24:17 (11:9)
Na začátku zápasu se dostaly Šurany do vedení 7:3, ale Partizánske odpovědělo šňůrou gólů v poločase vedlo 11:9. Agresivní obrana pak domácím hráčkám pomohla zvýšit náskok až na konečných sedm branek.
Nejvíce branek: Hýllová 6 - Kolárová 5, Csalavaová 4. Rozhodčí: Nagy, Rondoš. Sedmimetrové hody: 0 - 3/3. Vyloučení: 1:7. Diváci: 150.

Zlín - Bohunice 28:26 (15:12)
Ve vyrovnaném duelu získaly domácí házenkářky uklidňující vedení před přestávkou. Zlomovým momentem byl nástup do druhé půle, kdy zlínské hráčky zvýšily svůj náskok na osm branek. Brňanky pak využily útlumu soupeřek ke snížení až na 23:24, v závěru však měl pevnější nervy domácí celek.
Nejvíce branek: Poznarová 7/2, Kysučanová a Salčáková po 5, Handlová 5/1 - Vašková 7/2, Banková 6. Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3. Vyloučení: 4:1. Diváci: 270.

Bánovce n/B - Slavia Praha 23:37 (15:18)
Nejvíce branek:
Antalová 12/2, Z. Rychtárechová 4 - Knytlová 9, Plamínková 7/2. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3. Vyloučení: 2:6. Diváci: 100.

Šaľa - Veselí n/M 34:25 (16:10)
Šaľa v konečné tabulce obsadila druhé místo. Veselí skončilo páté, druhé nejlepší z českých týmů, a v národním semifinále se utká s pražskou Slavií.
Nejvíce branek: Hrabovská 7/1, Dubajová 6 - Fleková 7, Roubínková 5/1. Rozhodčí: Kavulič, Sivák (oba SR). Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2. Vyloučení: 5:3. Diváci: 300.