ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Házenkářky Poruby v Turecku prohrály, ale postup uhájily

• 0
Házenkářky Poruby slaví po dramatické odvetě v Ankaře postup do osmifinále Vyzývacího poháru. Ostravanky sice v Turecku prohrály 18:26, ale protože první zápas před týdnem vyhrály 34:25, byly o jeden gól ve dvojzápase 3. kola úspěšnější.

Ankara na domácí půdě vedla od první minuty a postupně likvidovala zdánlivě nedostižné devítigólové manko z úvodního duelu. Sokol prohrál první poločas 10:16, a i když po přestávce ztrátu zredukoval, domácí hráčky opět začaly skóre navyšovat. V 58. minutě se Turkyně dokonce dostaly do vedení 25:16 a výsledek dvojutkání srovnaly.

Po time outu trenéra Dušana Daniše ale góly Silvie Poláškové a Elišky Desortové přinesly do porubských řad trochu klidu a druhý nejlepší český tým interligové tabulky postup mezi nejlepších 16 týmů uhájil.

Muži hráli úvodní zápasy 3. kola a lépe doma dopadla pražská Dukla, která porazila bosenskou Gračanicu 26:21. Nové Veselí po gólu sekundu před koncem podlehlo lucemburskému Differdange 21:22.

Vyzývací pohár házenkářek

MUŽI - 3. kolo, první zápasy
Dukla Praha - RK Gračanica (Bosna) 26:21 (11:7)
Nejvíce branek:
Klíma 8, Zelenka 6, Reichl 4 - Živanov 6, Tomič 5, Tufekčič 4.

Sokol Nové Veselí - Red Boys Differdange (Luc.) 21:22 (13:13)
Kocich a Voika po 4, Bartůněk, Sekulič a Ptáčník po 3 - Batinovič a Scheid po 5.

ŽENY - 3. kolo, odveta

Ankara Yenimahalle - Sokol Poruba 26:18 (16:10)
Göktepeová 11, Gülecyüzová 8 - Polášková 6, Desortová 5, Šmidáková a Smetková po 3. První zápas 25:34, postoupila Porub