I brankářka Lenka Černá pomohla k vítězství jednou trefou.

I brankářka Lenka Černá pomohla k vítězství jednou trefou. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Veselí porazilo Slavii, skórovala i brankářka Černá

• 0
Souboj nejlepších českých týmů házenkářské interligy zvládly lépe hráčky Veselí. V utkání 15. kola porazily doma Slavii 28:22. Díky vítězství se dostaly na první místo česko-slovenské soutěže.

Veselí rozhodlo o svém vítězství v závěru první půle. Slávistky nedaly třináct minut gól a jejich soupeř se dostal do vedení 12:7. Skórovala i domácí brankářka Lenka Černá, která překonala svou protivnici Satrapovou hodem přes celé hřiště. Černá pak podržela tým i výkonem mezi tyčemi a Veselí vybudovaný náskok poměrně v poklidu udrželo.

Zápas 15. kola se měl původně hrát 7. února, ale kvůli chřipkové epidemii byl odložen. Interliga má nyní reprezentační přestávku, kterou vyplní 36. ročník mezinárodního turnaje O štít města Chebu.

Interliga házenkářek - 15. kolo:
Veselí nad Moravou - Slavia Praha 28:22 (12:8)
Nejvíce branek:
Štěrbová 9/2, Chmelařová 6, Fleková 5 - Keclíková 6/2, Kutlvašrová 5, Crhová 3. Rozhodčí: Novák, Kohout. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 350.