Veselí nezaváhalo, porazilo Zlín

• 1
Praha - V interligové tabulce házenkářek nejlepší český celek Veselí na Moravě porazil na domácí palubovce Zlín. Devíti góly ho táhla Handlová. Ženy Bohunic prohrály o gól s ŠKP Bratislava. Přestože už po čtvrthodině prohrával moravský celek 1:8, sahal v závěru po bodu, ale nakonec podlehl slovenskému soupeři 18:19.

Bohunice - ŠKP Bratislava 18:19 (8:12)

Domácí Tatran začal zápas proti nováčkovi soutěže nesoustředěně a za 13 minut dokázal dát jedinou branku. S velkým úsilím se pak ale české družstvo dokázalo vrátit do hry - těsně před přestávkou snížily Brňanky na tříbrankový rozdíl a v závěru
zápasu se dokonce ujaly vedení 18:17. Hostující celek měl ale v posledních třech minutách víc štěstí - dvěma góly otočil skóre a po uplynutí hracího času jeho brankářka dokonce zlikvidovala sedmimetrový hod.

Nejvíce branek: Dorňáková 4, Staršichová 4/4, Pavlovská 3 - Kusendová 6, Sántaiová 4, Kubatová 3/3, Cicmanová 3. Rozhodčí: Padevět, Kohout. Sedmimetrové hody: 6/4 - 3/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 120.

Veselí nad Moravou - Zlín 25:21 (13:11)

V dramatickém utkání se nakonec prosadil tabulkově nejlepší český celek. V jeho dresu se střelecky dařilo na křídle Marcele Handlové. Autorka devíti gólů byla největší soupeřkou dobře chytající brankářky Dagmar Vyhlídalové a dvě třetiny svých branek
zaznamenala ze sedmimetrového hodu. Zásluhou hostující gólmanky přesto ještě v průběhu druhého poločasu Zlín vedl, domácí hráčky ale zápas otočily v závěru ve svůj prospěch.

Nejvíce branek: Handlová 9/6, Roubínková 6 - Poznarová 6/3, Snášelová 6. Rozhodčí: Dostál, Dolejš. Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/3. Vyloučení: 4:6. ČK: Kočí (Veselí). Diváci: 350.

Michalovce - Banská Bystrica 31:27 (18:19)

V zápase třetího celku s lídrem se krátce ujaly vedení domácí hráčky, ale pak převzal iniciativu soupeř a většinou byl vpředu o dvě až tři branky. Domácí hráčky neustále dotahovaly a několikrát se jim i podařilo vyrovnat. Zlom přišel ale až po vyrovnání na
25:25, pak v 50. minutě Michalovce převzaly vedení a už si je vzít nenechaly.
Nejvíce branek: Tóthová 10/2, Dittelová 6, Kalaninová 5 - Kollárová 10/4, Szabová 5/1, Polláková a Rumanovská po 3. Rozhodčí: Sabou, Ondogrecula ml. Sedmimetrové hody: 4/2 - 7/5. Vyloučení: 2:1. Diváci: 850.

Partizánske - Šaľa 19:27 (9:15)

Zhruba do 15. minuty byl průběh střetnutí vyrovnaný, postupně ale domácí hráčky začaly doplácet na slabý důraz v útoku a technické chyby. Hostující tým si vytvořil ještě do přestávky bezpečný náskok, který už ve druhém poločase bez problémů udržel.
Nejvíce branek: Popluhárová 6/4, Janšáková 5/3 - Fábriová 7, Gočková a Flašková po 4. Rozhodčí: Ondogrecula st., Barborík. Sedmimetrové hody: 7/5 - 2/2. Vyloučení: 1:10. ČK: Gáborová (Šaľa). Diváci: 250.

Bánovce n. B. - Slavia Praha 18:34 (9:21)

Poslední celek tabulky nemohl ani proti Slavii pomýšlet na první bodový zisk v sezoně. Pražanky vedly už v poločase o dvanáct branek.
Nejvíce branek: Bartová 6, Z. Rychtárechová 4 - Černá 9, Zachová 6/3. Rozhodčí: Bóna, B. Miskei (oba Maď.). Sedmimetrové hody: 8/3 - 5/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 150.

Olomouc - Písek 26:22 (13:9)

Poražený celek se tak ani na osmý pokus nedočkal výhry, Olomouc je po třetím triumfu sedmá. Hostující tým ale nerozehrál zápas špatně a ve 13. minutě vedl 5:4. Olomouc ale třemi góly vývoj otočila a od té doby se držela ve vedení. Domácí hráčky se opíraly o výkony brankářek Černé a v závěru střídající Raníkové, kvalitně bránily i v poli. Ale v útoku se hráčkám nedařilo, protože se nedokázaly vyrovnat s vysunutou obranou Písku, navíc desetkrát trefily konstrukci branky soupeře.
Nejvíce branek: Růžičková 7/4, Chmelařová 5, Hrbková 4/1, Kovářová 4 - Kupková 5/3, Keclíková 5/1, Pechlátová 4. Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 5/5 - 5/4. Vyloučení: 3:5. Diváci: 200.