V souboji kanonýrek slavila Radulovicsová

• 1
Békéscsaba, Györ - Druhé vítězství na evropském šampionátu házenkářek si připsaly domácí Maďarky. V zápase dvou dosud neporažených týmů skupiny D zdolaly Rakousko 34:29. Ve skupině C se situace vyrovnává, Němky získaly první dva body po výhře 26:24 nad Rumunskem.

Rumunky přitom po prvním poločase vedly 14:12, po změně stran se ale začaly prosazovat důrazné Němky. Oba celky tam mají po dvou odehraných zápasech po jedné výhře a jedné porážce.

Skupinu C vedou bez porážky Dánky, které ale neměly v severském derby se Švédkami lehkou práci. Sice po většinu zápasu vedly, ovšem jejich náskok nebyl nikterak závratný.  Ještě v 43.minutě to bylo 15:15, nakonec Dánky vyhrály 24:21.

Reprezentantky Tre kronor prokázaly, že se ženská házená v jejich zemi pomalu vrací do špičky.

Utkání Rakušanek s Maďarkami se změnilo v  souboj dvou skvělých kanonýrek. Jak Rakušanka Tanja Logvinová, tak ostřílená Sorina Radulovicsová nastřílely třináct gólů, radost z výhry ale mohla slavit domácí hráčka.

Ve druhém utkání skupiny D si první vítězství připsaly Francouzky, které přehrály Bělorusko 29:27. To před nedělním zápasem s Rakouskem zůstává bez bodu.