Házenkářky Veselí uspěly v Trenčíně.

Házenkářky Veselí uspěly v Trenčíně. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Slavia rozdrtila Jindřichův Hradec, házenkářky Veselí uspěly v Trenčíně

• 0
Drtivou lekci uštědřily v 19. kole interligy házenkářky vedoucí Slavie Jindřichovu Hradci, který zdolaly o dvacet gólů. Hráčky Veselí vyhrály v Trenčíně, Olomouc podlehla v Šaľe, Písek si pojistil šestou příčku ve WHIL vítězstvím na palubovce Zlína. Bratislavské derby ovládl favorizovaný ŠKP a vítězství si připsaly i Michalovce.

Veselí nad Moravou si dokázalo v prvním poločase vypracovat až tříbrankové vedení, to ale domácí házenkářky vymazaly a srovnaly na poločasových 14:14. Ve druhé půli se již naplno projevila větší zkušenost hostujících házenkářek, a když Trenčín neproměnil několik dobrých brankových příležitostí, zvítězil moravský celek o devět branek 30:21.

Hanačky v Šaĺe znovu neuspěly a jejich soupeř se na ně po vítězství 26:23 bodově dotáhl v interligové tabulce. Do 12. minuty bylo utkání vyrovnané, pak ale domácí získaly až pětibrankové vedení.

Ještě osm minut před koncem vedl slovenský tým po brance Tóthové ze sedmimetrového hodu 24:18, v přesilové hře se ale Olomouci podařilo snížit a později se dokonce přiblížila na rozdíl dvou branek. Hostující brankářka pak dokonce kryla sedmimetrový hod Tóthové, a když z dalšího protiútoku snížila Hrbková na 23:24, byl moravský celek velmi blízko historickému bodovému zisku. Obrat v utkání ale dvěma brankami zdusila Trochtová.

Házenkářky Zlína se sice v domácím prostředí ujaly vedení 4:2, jenže Písek skóre během prvního dějství otočil a po změně stran odskočil na desetibrankový rozdíl. Ještě pět minut před koncem vedly svěřenkyně trenéra Salače 38:27, v závěru domácí aspoň kosmeticky upravily skóre. Deseti brankami se blýskla talentovaná Jihočeška Borovská.

V bratislavském derby potvrdil jednoznačnou roli favorita hostující ŠKP. Inter držel s posledním slovenským mistrem krok do 16. minuty a stavu 6:8. V dalších dvanácti minutách ale dokázal skórovat jen jednou a favorit odskočil. V dalším průběhu zápasu pak již jen navyšoval náskok, který se zastavil na konečných 39:17.

19. kolo:

Slavia Praha - Jindřichův Hradec 40:20 (21:11)
Nejvíce branek:
Černá a Kutlvašrová po 6, Knedlíková 5 - Keslerová 5, Bubeníková a Kupková po 4. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2. Vyloučení: 4:8. ČK: Keslerová. Diváci: 150.

Partizánske - Michalovce 23:31 (9:15)
Mičiníková 6/2, Košíková 6 - Holá 8, Szöllösiová, Lazorová a Trehubová po 4. Rozhodčí: Mičuda, Kozák. Sedmimetrové hody: 10/5 - 1/0. Vyloučení: 4:11. ČK: Poláková, Trehubová (obě Michalovce). Diváci: 400.

Šaľa - Olomouc 26:23 (14:10)
Popluhárová 9/4, Tóthová 9/2, Trochtová a Szarková po 3 - Hrbková 6/2, Tomečková 4, Spíchalová a Vašková po 3. Rozhodčí: Barborík, Rondoš. Sedmimetrové hody: 8/6 - 2/2. Vyloučení: 5:6. ČK: Czaniková (Šaľa). Diváci: 300.

Trenčín - Veselí nad Moravou 21:30 (14:14)
Birkušová 7/2, Drotárová 4, Šáteková 3 - Fleková 7/2, Súkenníková 6, Štěrbová 4. Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/4. Vyloučení: 5:3. ČK: Drotárová (Trenčín). Diváci: 300.

Zlín - Písek 33:39 (16:19)
Salčáková 7/2, Talašová 6, Brzósková 5 - Borovská 10/5, Martenková 6, Šichmanová a Stellnerová po 4. Rozhodčí: Cipov, Pastierik. Sedmimetrové hody: 8/5 - 7/5. Vyloučení: 3:2. Diváci: 368.

Inter Bratislava - ŠKP Bratislava 17:39 (10:18)
Pončáková 7/2, Kalmanová 4/1, Sveráková 4 - Kochanová 8, Šimáková 7/2, Z. Janšáková 6. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3. Vyloučení: 3:5.