Zuberský Štěpán Randýsek proniká lovosickou obranou.

Zuberský Štěpán Randýsek proniká lovosickou obranou. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Lovosický lídr extraligy házenkářů ztroskotal v Zubří, střídá ho Karviná

• 0
Házenkáři Lovosic nebudou vzpomínat na 15. kole extraligy v dobrém. Utrpěli v něm těžkou porážku 24:33 na palubovce Zubří a v čele tabulky je po nedělní výhře nad Přerovem vystřídala Karviná.

Zubří - Lovosice 33:24 (18:13)

Zraněními zdecimované Zubří přivítalo ve veledůležitém utkání stejně zdravotně indisponovaného lídra z Lovosic. V domácím dresu absentujícího Ondřeje Miku nahradil z Přerova se vrátivši Vyjídák.

První branka padla až ve čtvrté minutě z ruky Randýska. Na tu ještě Lovosice odpověděly, ale na další šńůru čtyř gólů už se jim zareagovat nepodařilo a hostující trenér si musel vzít time-out. I nadále to pak byli ale domácí, kdo udával tón zápasu a udržovali si čtyř až šestibrankový náskok.
V podobném duchu probíhala i druhá polovina zápasu. Hosté se jen obtížně prosazovali proti nesmírně obětavě hrající obraně domácí, a když už ji překonali, stál jim v cestě ještě famózní brankář Malina. A tak rozdíl ve skóre narůstal až na závěrečných devět branek.

Nejvíce branek: Hrstka 10/4, Číp 8, Dědek a Vyjídák po 4 - Brabec a Šuma po 4, Motl 3/1, Jelínek 3/2, Chroustovský a Havlát po 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 800.

Dukla Praha - Kopřivnice 34:24 (18:12)

Oba týmy si byly vzhledem k rozdílnému postavení v tabulce dobře vědomy skutečnosti, že výsledek utkání se nebude započítávat do výsledků horní a dolní šestky, a tak šlo spíš o to před Vánoci dobře potrénovat, vyzkoušet co nejvíc hráčů a herních variant.

V těchto činnostech byla od první minuty výrazně lepší Dukla, která lépe bránila a zásluhou střelecky dobře disponovaného Horáka a Krupy vedla od počátku až o šest branek. Hosté se snažili o kombinační hru a korigovali většinou ze sedmimetrových hodů, v kteréžto činnosti vynikal zejména Kolmajer. Když v 51. minutě korigoval Škarpich na 27:23, odstartoval tím závěrečnou smršť Dukly, která znamenala konečný desetibrankový rozdíl.

Nejvíce branek: Kastner 9, Horák 6, Sviták 5 - Kichner 7, Kolmajer 6/3, Aspridis 4/1. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 1/1 - 7/4. Vyloučení: 3:2. Diváci: 120.

Královo Pole - Jičín 24:24 (15:11)

Do branky Králova Pole se na poslední utkání před vánoční pauzou vrátil jeden z loňských tvůrců brněnského postupu Vejtasa a hned to bylo znát. Byl to on, kdo v prvním poločase zlikvidoval řadu střeleckých pokusů Jičínských a nebýt nízké produktivity domácích v přesilovkách, mohlo být vedení Brna v poločase ještě výraznější.

Ve druhém poločase naopak zamkl svou branku jičínský Barák. Navíc se neukáznění domácí často nechávali vylučovat a Jičín umí přesilovky velmi dobře. Ve 45. minutě vyrovnal Kraus na 18:18 a posledních patnáct minut se hrálo divácky velmi zajímavé drama. Blíže k vítězství měli v závěru hosté, ale Hubáček sedmičkou v 60. minutě vyrovnal a poslední vteřiny už dokázali Brňané ubránit alespoň tento cenný bod.

Nejvíce branek: Hastík 7/4, Hubáček 7/1, Křibík, Chýlek, Zima a Mičola po 2 - Naimann 8/6, Kraus 7, Groh 3. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Sedmimetrové hody: 7/6 - 6/6. Vyloučení: 5:7. ČK: Groh, Masák (oba Jičín). Diváci: 178.

Hranice - Třeboň 34:23 (16:13)

Velmi nekoncentrovaná hra provázela úvod utkání mezi Hranicemi a Třeboní. Dříve se vzpamatovali domácí a proti chybující obraně Třeboně se jim dařilo snadno prosazovat. Pak se do toho však vložil Šulc a rázem bylo vyrovnáno.

Gólman Kučerka ale držel domácí i proti četným sedmimetrovým hodům a Hranice tak stále byly o krok napřed před svým soupeřem. Úvod druhé půle pak vyšel jednoznačně lépe domácím. Hosté se dostali pod tlak, neboť před nimi vyvstala překážka v podobě osmibrankového náskoku domácích (22:14).

Ten se jim nakonec nejen nepovedlo zkorigovat, ale zásluhou řady technických chyb a slabé obrany hostů Hranice dokonce navýšily své vedení v 52. minutě až na 32:21 a domácí trenér pak dal dokonce na hřišti prostor i mladším méně zkušeným hráčům. Zaslouženě si tak Hranice dokráčely k jednoznačnému vítězství 34:23.

Nejvíce branek: Indrák 11, Čadra 5 - Kotlaba 6, Šulc 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 305.

gólů.

Nejvíce branek: Petrovský 9/2, Chudoba a Lyžwa po 7, Kružík 4 - Kavka 12/4, Zemánek 4, Pernička 3. Rozhodčí: Novotný, Větrovský. Sedmimetrové hody: 3/3 - 7/5. Vyloučení: 3:5. Diváci: 430.