Kunovice vezly z Veselí oba body

• 1
Praha - Ani dvanáct branek slovenské ostrostřelkyně Zuzany Prekopové nepomohlo házenkářkám Veselí k úspěchu v extraligovém zápase s Kunovicemi. V "sousedském" derby vyhrály Kunovice 29:28, když rozhodující gól vstřelily půl minuty před koncem. První výhry v novém ročníku se dočkala Plzeň, která v domácím prostředí přehrála Ostravu 21:19. Jasný průběh měly zápasy ve Zlíně a v Olomouci, naopak mistrovská Slavia se na výhru v Bohunicích nečekaně nadřela.

Veselí na Moravě - Kunovice 28:29 (14:12)
Nejvíce branek:
Prekopová 12/2, Berecová 6/1, Brabcová 5 - Vičánková 8, Romanová 7/1, Štěrbová 6. Rozhodčí: Dušek, Bauer. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 350.
Vyrovnané utkání rozhodly výkony brankářek. Kunovice měly v závěru více štěstí, když se třicet sekund před koncem ujaly vedení o jednu branku a náskok udržely.

Novesta Zlín - Tatran Střešovice 34:10 (19:4)
Handlová 10/2, Kysučanová 6/2, Roubínková 4 -  Gloserová 4, Kottnauerová 2, Trpišová 2. Rozhodčí: Simu,  Kondělka. Sedmimetrové hody: 5/5 - 3/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 280.
Zlínské házenkářky deklasovaly Střešovice rozdílem 24 branek a potvrdily vedoucí pozici v tabulce. Pražanky vstřelily první gól až ve 14. minutě za stavu 8:0 pro domácí. Ať trenér Zlína Jiří Zerzáň kombinoval sestavu jakkoliv, domácí hráčky byly stále o dvě třídy lepší než odevzdaný soupeř.

Tatran Bohunice - Slavia Praha 20:26 (10:16)
Marková 5, Malá 4, Papoušková 3/1 - Knytlová8/1, Fischerová 5/1, Válová a Jonášová 3. Rozhodčí: Pešek,Padevět. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2. Vyloučení: 1:1. Diváci: 200.
Nováček sehrál proti obhájkyním titulu dosud nejlepší zápas a ve druhé polovině byl Slavii vyrovnaným soupeřem. O výhře rozhodly zkušené Pražanky rychlými protiútoky.

HK Slavia VŠ Plzeň - HC Ostrava 21:19 (10:13)
Stoilovová 8/5, Sedláčková a Johanová 4 -  Rementančíková 8/5, Dorotková 6, Kovářová 4. Rozhodčí: Šulc -  Průcha. Sedmimetrové hody: 5/5 - 6/5. Vyloučení: 2:3. Diváci: 200.
V dramatickém utkání začaly lépe hostující házenkářky, které  vyhrály poločas o tři branky. V druhé části hry však hráčky  Plzně dokázaly vývoj otočit a zaznamenaly nad nováčkem soutěže  první letošní vítězství.

Zora Olomouc - Casino Cheb 32:14 (10:4)
Polášková 7, Růžičková 5/3, Hejtmánková 4/1 - Špiříková 6/5, Kovačíková 4. Rozhodčí: Směja, Nesvadba. Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/5. Vyloučení: 5:14. ČK: 55. Kovačíková, 56. Špiříková. Diváci: 200.
Olomoucké hráčky rozhodly zápas sedmibrankovou šňůrou na 10:3. Výborně v této fázi zachytala Škavronková, domácímu družstvu se dařila hra v obraně i střelba z rychlých protiútoků.Po přestávce došlo ke kuriózní situaci, když rozhodčí během 14 vteřin udělili hráčkám Chebu čtyři dvouminutové tresty, takže hostující celek hrál minutu a 46 vteřin ve dvou. Skóre veprospěch Olomouce stále narůstalo a házenkářky Chebu po nesoustředěném výkonu inkasovaly ve druhé půli 22 branek.