Michaela Součková z Písku proniká olomouckou obranou, vpravo Katarina Berová.

Michaela Součková z Písku proniká olomouckou obranou, vpravo Katarina Berová. | foto: František Panec, MAFRA

Házenkářky Zlína, Olomouce a Slavie si v interlize připsaly jasné výhry

• 0
Sobotní zápasy šestého kola interligy házenkářek jednoznačně patřily týmům ze střední Moravy. Olomouc doma jasně přestřílela Jindřichův Hradec 29:13. Zlín rozebral defenzivu Sence a dospěl k vítězství 45:21. Skvělý výkon podaly slávistky, které přehrály Porubu vysoko 34:21.

Bez šance byly ve Zlíně házenkářky Sence. Domácí házenkářky si se slovenským soupeřem poradily velmi přesvědčivě. Po třinácti minutách hry vedly domácí 10:3, o osm minut později byl náskok Zlína už dokonce třináctibrankový (17:4).

Podobně jako ve Zlíně i v Olomouci mělo utkání domácí Zory proti Jihočeškám z Jindřichova Hradce naprosto jasný průběh. Domácí házenkářky diktovaly tempo a rychle si vytvořily bezpečný náskok. O přestávce to bylo o deset gólů, když Hradečanky dostaly do olomoucké sítě pouze čtyři trefy.

Slavia nepustila Ostravanky od začátku zápasu výrazněji ke slovu, ve 14. minutě vedla 7:3, ve 25. minutě 15:6. Na začátku druhého poločasu dělilo už oba celky deset branek a nebylo v silách Poruby tažené Minarčíkovou s Hrbkovou manko korigovat. Naopak poslední pětiminutovku zcela ovládly domácí hráčky a zvedly desetibrankové vedení na konečný třináctibrankový rozdíl.