TĚSNÁ OBRANA. Házenkářky Slavie (v červeném) těšně brání píseckou Ivetu Luzumovou. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Házenkářky Slavie ani Veselí v interlize nezaváhaly, Zlín zachránil bod

• 0
Házenkářky pražské Slavie vyhrály v 15. kole interligy na palubovce Písku 29:23. Stejným poměrem vyhrálo Veselí nad Moravou v domácím utkání s Olomoucí. Roli favoritek nepotvrdily hráčky Zlína, které zachraňovaly bod s Bánovcemi až v závěru.

Písecké hráčky držely krok s úřadujícími mistryněmi jen do 15. minuty, pak si hosté díky těsnější obraně vypracovali až šestibrankový náskok. Když už Jihočešky ve druhé půli snížily ztrátu na tři branky, slávistky opět přidaly a rychle svůj náskok navýšily.

Zlín se především kvůli nepřesné střelbě doma trápil s Bánovcemi a deset minut před koncem prohrával 20:25. Změna obranného systému se však vyplatila a výsledkem byla remíza 26:26.

Druhou příčku za suverénní Slavií drží Michalovce, které nedaly šanci Jindřichovu Hradci. Ten na Slovensku prohrál 19:27, když si za tvrdou hru vysloužil řadu dvouminutových trestů a vyloučení Matouškové.

Písek - Slavia Praha 23:29 (11:15)
Nejvíce branek:
Borovská 6, Luzumová 6/1, Stellnerová 5 - Keclíková 8, Kutlvašrová 6, Jedličková 6/4. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Sedmimetrové hody: 1/1 - 6/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 180.

Most - Šaľa 31:27 (12:13)
Beňušková 8, Vysloužilová 6, Martínková, Schererová a Kylarová po 4 - Vidiečanová 8, Szarková 5, Wiebelová 4. Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/2. Vyloučení: 1:3. ČK: Piskayová (Šaľa). Diváci: 300.

Veselí nad Moravou - Olomouc 29:23 (14:9)
Nejvíce branek
: Sukerníková 7/2, Fleková 6/2, Drotárová a Chmelařová po 5 - Fabíková 8, Huráňová 6/3, Růžičková 6/4. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 7/5 - 8/7. Vyloučení: 4:3. Diváci: 290.

Zlín - Bánovce nad Bebravou 26:26 (12:13)
Štěrbová 9/3, Růčková 5, Poznarová 4 - Tóthová 8/2, Surovčíková 6, Petriková 4. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 5/3- 2/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 350.

Michalovce - Jindřichův Hradec 27:19 (16:10)
Kalaninová 7/1, Pollaková 6, Tobiašová 6/2 - Matoušková 5, Pilářová 5/3, Eliášová 4. Rozhodčí: Černý, Vydra. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/3. Vyloučení: 4:8. ČK: Matoušková. Diváci: 850.

Trenčín - Poruba 33:31 (16:13)
Birkušová 11/1, Drobná 5/1, Rajnohová 4 - Richvalská 12/2, Tomečková, Hrbková a Mrózková po 4. Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 250.

Partizánske - ŠKP Bratislava 25:27 (13:16)
Michnová 8/3, Blažeková 7, Košíková 4/1 - Kerteszová 10, Z. Jančaková 6/4. Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 400.