Karviná - Košice: bráněný Horák

Karviná - Košice: bráněný Horák - Pavel Horák (uprostřed) z Karviné bráněný hráči Košic Petrem Nuberem (vpravo) a Jánem Kolesárem. | foto: Dan Krzywoň, ČTK

Házenkáři Karviné vyhráli interligu

Karviná - Házenkáři Karviné se stali historicky posledními mistry společné česko-slovenské interligy. Ke čtvrtému titulu za pět let jim stačilo získat bod v zápase závěrečného kola s Košicemi. Moravané však slovenského soupeře porazil 31:27 a překazili Prešovu pokus o obhajobu.

Karviná - Košice 31:27 (16:16)
Karvinští museli o vítězství tvrdě bojovat, neboť snaživí hosté jim byli víc než rovnocenným soupeřem. Po vyrovnané třicetiminutovce rozhodl o osudu utkání druhý poločas, kdy mezi 46. a 53. minutou dali domácí šest branek za sebou.  Prvenství v interlize zajišťuje Karviné volno v prvním kole národního play off, které nyní bude následovat. Mužstvo zasáhne až do semifinále, které je na programu za čtrnáct dní.

Nejvíce branek: Zdráhal 9/3, Sobol 8, Horák 4 - Justus 9/1, Farkašovský 5/1, Faith 5. Rozhodčí: Dostal, Macharáček. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 600.

Považská Bystrica - Kostelec na Hané 38:22 (22:13)
Domácí i hosté nastoupili v neúplné sestavě, protože Bystrici kvůli nemoci chyběli Opoldík a Tůma a hostům Šulc. Český tým od začátku tahal za kratší konec a neustále dotahoval náskok domácích. Ten však s přibývajícími minutami narůstal až se zastavil na 16 brankách.

Nejvíce branek: Buchta 10, Mažár a Zaťko po 6 - Veselý 5/3, Hradil 4, Kuzo 4/1. Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Sedmimetrové hody: 2/1 - 7/5. Vyloučení: 8:7. Diváci: 300.

Házená Brno - Frýdek-Místek 26:28 (11:16)
Oba soupeři se střetnou ve středu v prvním utkání čtvrtfinále play off a zejména Brňané nechtěli vytáhnout všechny trumfy. Do hry vůbec nezasáhla jedna z opor Bouček a příležitost dostali spíše hráči z lavičky. Frýdek diktoval tempo v úvodu zápasu a vedl už rozdílem šesti branek 15:9. Brňané přesto ještě v závěru
dvakrát vyrovnali na 25:25 a 26:26, koncovku ale zvládl lépe Frýdek.

Branky: Piskoř 7/3, Motl 5 - Toms 6/3, Lančí 3. Rozhodčí: Kohout, Dolejš. Vyloučení: 7:4, ČK: Dostalík (Brno). Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Diváci: 200.

Bardejov - Dukla Praha 21:31 (7:15)
Domácí nastoupili v oslabené sestavě a kladli favoritovi odpor jen na začátku zápasu. Dukla mířila bez problémů za potvrzením druhého místa mezi českými celky v konečné tabulce interligy, které jí zajišťuje volno ve čtvrtfinále play off. Ve druhém poločase Pražané prostřídali sestavu a domácí alespoň odvrátili hrozící debakl.

Nejvíce branek: Marcin 7/4, Šimíček a Sudimák po 3 - Ramsa a Šik po 6, Brabec 5/2. Rozhodčí: Szabo, Ondogrecula ml. Sedmimetrové hody: 6/4 - 2/2. Vyloučení: 7:3. Diváci: 800.

Zubří - ŠKP Bratislava 26:24 (14:10)
Nejvíce branek: Plšek 9, Řezníček 5/2, Capil 4/1 - Pitelka 4/1, Kozák 3/1, Fekete, Duda a Tarhaj po 3. Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 800.

Nové Zámky - Prešov 33:32 (17:18)
Soupeři se střídali ve vedení po celý zápas, ale nakonec se přiklonilo štěstí k domácím. Prohra o gól nicméně nemusela hosty příliš mrzet, protože jejich soupeř v boji o prvenství v soutěži Karviná nezaváhal a neumožnil slovenskému celku případnou obhajobu. Prešov nemohl v konečné tabulce skončit hůře než druhý.

Nejvíce branek: Oros 7, Braško 7/2, Ivanov 5 - Antl 8/3, Fuňák 5, Kukučka 4. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 850.

Hranice - Sečovce 34:29 (15:17)
Ve vyrovnaném utkání soupeřů z konce interligové tabulky si domácí vytvořili rozhodující náskok až ve druhém poločase, ten první o dvě branky prohráli. Dvoubodový zisk posunul Hranice z posledního místa konečné tabulky, na které spadl Bardejov.

Nejvíce branek: Pernička 10, Dobeš 9 - Gamrád 9, Brutovský 7. Rozhodčí: Padevět, Kohout. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/3. Vyloučení: 8:3. Diváci: 300.