Házenkář Jícha si zahraje finále Ligy mistrů

Barcelona - Česká stopa bude ve finále Ligy mistrů házenkářů. Do závěrečného souboje o trofej postoupil tým THW Kiel, za který nastupuje Filip Jícha. V semifinálové odvetě sice podlehl Barceloně 37:44, ale z prvního zápasu měl dostatečný desetibrankový náskok náskok.

Jeho soupeřem bude další španělský velkoklub Ciudad Real, který díky jedinému gólu v součtu skóre postoupil už v pátek přes Hamburk.

Před utkáním v Barceloně měli hráči Kielu výhodnější pozici, když si z domácího duelu přivezli výsledek 41:31, o který se největší měrou zasloužil střelec devíti branek Jícha. Ten dal nyní jen o dva góly méně, i když se poprvé trefil až pět minut před koncem prvního poločasu.

Německý celek s přehledem kontroloval zápas, a když zvýšil ve 43. minutě český reprezentant na 31:29, zdálo se být rozhodnuto. Domácí se však nevzdali a v divoké přestřelce se v závěru dostali až do sedmigólového náskoku. Ani to jim však na postup nestačilo.