Lovosický Tomáš Hes v utkání proti Zubří

Lovosický Tomáš Hes v utkání proti Zubří | foto: Karel Pešek, MAFRA

Házenkáři Lovosic prodloužili vítěznou šňůru a drží se v čele tabulky

• 0
Dosud jedinou porážku inkasovali Lovosičtí házenkáři hned v úvodu a od té doby kráčí nejvyšší soutěží neporaženi. V sedmém kole nedali šanci Zubří. V čele tabulky mají stejně bodů jako Hranice, které si poradily s Přerovem, skalp Karviné si zase odnáší Brno.

Házenkáři Brna zastavili rozjetou Karvinou a bodově s ní srovnali krok. Celý první poločas utkání v Králově Poli bylo utkání velmi vyrovnané, oba celky se střídaly ve vedení, největší náskok si vytvořili Karvinští v 10. minutě (3:6), jinak žádný z celků dlouho nevedl o víc než o dvě trefy.

Ve druhé půli začali budovat svůj náskok domácí. Ve 44. minutě vedli čtyřbrankovým rozdílem. V posledních minutách se sice Sliwka pokoušel o stažení manka, házenkáři Brna měli ale na každou trefu Karviné odpověď, a tak uhlídali Brňané tříbrankové vítězství.

Jediná porážka po sedmi odehraných extraligových kolech, to je skvělá bilance. A Lovosice se tak drží na čele tabulky. To šesté vítězství přidali Severočeši na své konto v sobotu večer, kdy o pět branek porazili Zubří. Už v prvním poločase Lovosičtí rozhodli o svém vítězství. Ve 14. minutě to bylo 8:5, ve 22. minutě 13:8 a na konci poločasu 19:11.

Předposlední Přerov v Hranicích výtečně začal, ale jeho šestigólové vedení se rychle rozplynulo. Favorizovaní domácí do poločasu vyrovnali a pak už zkušeně kráčeli za dalším dvoubodovým ziskem.

Extraliga házenkářů - 7. kolo

KP Brno - Karviná 29:26 (16:15)
Nejvíce branek:
Hajčman 8/4, Hubáček 7, J. Musil a Koubek po 3 - S. Mlotek 7, Vančo 6, Sliwka 5. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2. Vyloučení: 1:5. Diváci: 422.

Lovosice - Zubří 36:31 (19:11)
Hes a Jonáš po 7, Motl 7/4 - Trifunovič 7, Horut 5, Bechný 4/3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/3. Vyloučení: 7:4. ČK: Krahulík (Lovosice). Diváci: 910.

Hranice - Přerov 24:21 (11:11)
Galus 7, Stržínek a Čadra po 5 - Hardt 9, Valášek a Zemánek po 4. Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/1. Vyloučení: 10:10. Diváci: 270.

Zlín - Dukla Praha 27:22 (11:11)
Kafka a Plšek po 5, Žůrek 5/2 - Šik 5, Šůstek 4, Rams 4/1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 4:5. Diváci: 800.

Frýdek-Místek - Kopřivnice 24:18 (10:9)
Dyba 9, Kichner 4/2, R. Meca, Unger a Vacula po 3 - Hojník 4/2, O. Meca a Petřík po 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2. Vyloučení: 3:6. Diváci: 510.