Dukla vyhrála a dohnala Karvinou

Praha - Házenkáři Dukly Praha porazili v dohrávce 15. kola extraligy Jičín 30:21 a v tabulce jim patří třetí místo se stejným bodovým ziskem, jako má druhá Karviná. Na vedoucí Zubří ztrácejí oba týmy tři body. Hráči Jičína se trápili v koncovce, z 61 střel dali 21 branek.

Dukla - Jičín 30:21 (15:12)

"V rozhodujících okamžicích nedáváme góly. Dukla zvládla rychlý přechod do útoku, hlavně v prvním poločase, a zaslouženě vyhrála," řekl trenér hostů Petr Barák České televizi.

Dukla si zejména dobrým nástupem do druhého poločasu vytvořila šesti až devítibrankový náskok, který si pak udržovala. Výborně zachytal její brankář Kurial.

Domácí kouč Pavel Pauza si pochvaloval dobrou obranu. "Povedlo se zacelit mezeru po zraněném Petru Ramsovi. Hra byla sice neurovnaná a trochu to skřípalo, ale dařilo se nám zachytávat útoky
soupeře," uvedl reprezentační trenér.

Nejvíce branek: Vraný 7, Čurda, Škvařil a Šik po 5 - Vtípil 6, Král 5. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 0 - 0. Vyloučení: 4:6. Diváci: 200.