Chorvatská házenkářská superstar Ivano Balič střílí v duelu s Islandem.

Chorvatská házenkářská superstar Ivano Balič střílí v duelu s Islandem. | foto: AP

Chorvatští házenkáři remizovali s Islandem a na ME ztratili první bod

Chorvatští házenkáři ztratili na evropském šampionátu v Rakousku první bod. Úřadující vicemistři světa remizovali v dramatickém souboji dosud neporažených týmů s Islandem 26:26, ale stále vedou čtvrtfinálovou skupinu I a mají nejblíž do semifinále.

Islanďané, stříbrní olympijští medailisté z Pekingu, vedli dvě třetiny nervózního duelu, v němž česká dvojice rozhodčích Horáček - Novotný rozdala i dvě červené karty. Chorvatský tým v závěru skóre otočil, vyrovnání trefil v poslední minutě Gunnarsson.

Domácí Rakušané ve vídeňské skupině na další překvapení nedosáhli, norské házenkáře však potrápili. Mizerný šampionát prožívají Rusové, kteří se nezvedli ani proti dánským obhájcům titulu. O postupujících do bojů medaile se tak rozhodne mezi severskými týmy a Chorvatskem.